Ekonomi iyileşir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sol partilerden birisi gelirse yabancı yatırımcıların piyasaya olan güveni artar ve ekonomi bir tık daha iyileşebilir. Ama üretim olmadığı için bu da belirli bir yere kadar fayda sağlar.

Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa ki olacak bir şey beklemeyin CHP'den.
KK olsa bile eski sistemin benzerine dönüleceği için sadece onun sözüne bakılmayacak. 6 parti haftalardır görüşüyorlar ve ortak fikirler alınıyor yani Millet İttifakında öyle, "ben yaptım oldu" düşüncesi hakim değil.

KK olsa bile eski sistemin benzerine dönüleceği için sadece onun sözüne bakılmayacak. 6 parti haftalardır görüşüyorlar ve ortak fikirler alınıyor yani Millet İttifakında öyle, "ben yaptım oldu" düşüncesi hakim değil.
Büyük ihtimalle Atatürkçü diye böyle düşünüyorsun. Şunu söyleyeyim bu insanların duygularını kullanmak değil mi?

@Noctis Lucis Caelum Daha yeni düşürdüler tekrar düşürmezler hemen. Belki birkaç aya yine ama kesinlikle zamlardan sonra. Şuan zaten para basıyorlar tekrardan böyle bir şey yapmazlar.

Türkiye yönetilen bir ülke olduğu için kimin gelip gittiği pek de önemli değil zaten seçilmiş kişileri seçiyoruz. İyi ihtimalle 5 Yıl da toparlarız ardından tekrar başladığımız konuma yokuş aşağı döneceğiz. Şahsen böyle bir coğrafyada güçlü, çağdaş bir ülke olamıyorsun, oldurtmazlar sürekli olarak Türkler olarak birbirimize düşüyoruz sağcısı solcusu diyerek, din diyerek birbirimize girdik önce zihniyetimizin değişmesi ve bu değişikliğin yeni nesillere aktarılması gerek ve bu da maalesef 20 30 yıl. Kısacası bu daha dağın görünen kısmı...

Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa ki olacak bir şey beklemeyin CHP'den. Muharrem ince olursa başka... (otomatik düzeltme yanlış düzeltmiş Mansur Yavaş diyecektim :D)
Çok az takip etseniz zaten Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın aday olmayacağını bilirdiniz. CHP çok mu iyi yönetecek demişsiniz bir önceki yorumunuzda, 20 yıldır aynı artık bir şeylerin değişmesi lazım. Gençlerin fikri yanlış bir şey gördüğü zaman değişiyor en azından yaşlıların çoğu gibi değil. Dolar 5 olduğunda salmıştım ben zaten bi 4 yıl daha 15 olsa çok bir şey farketmez.

Büyük ihtimalle Atatürkçü diye böyle düşünüyorsun. Şunu söyleyeyim bu insanların duygularını kullanmak değil mi?
Hayır böyle düşünmüyorum. Biraz haberleri takip edip öyle yorum yapın. Haftalardır 6 partinin yetkilileri hep bir araya gelip değerlendirmelerde bulunuyorlar. Siz sanıyorsunuz ki KK aday olunca, "hep KK'nin dediği olacak" sanıyorsunuz.

Çok zor ama aynı zamanda çokta basit. Eğer sen direksiyona geçip şu ortamda devlet olarak kendin bunu yapmaya çalışırsan çok zor çünkü ülkede yatırımcı kalmamış. Şu ortamda doları düşürmek için üreten bir ekonomi kurman lazım. Ama eğer yatırımcıya güven verirsin çok kısa zamanda gözle görülür düşüş yaşarsın. Üreten ekonomi her koşulda şart ama yatırımcının güven duyduğu ve yatırım yaptığı bir ortamda bunu çok daha kolay başarırsın. Berat albayrakın görevden alındığı gün dolar 1 lira düşmüştü, ülkede ekonomi bakanı yok ama ona rağmen "1 günde 1 lira" düşüş yaşandı. Bu iş böyledir işte. Bir seçim olsun iktidar el değişsin anında bir güven artışı ve kurda ciddi düşüşler olacaktır. Eğer yeni gelen iktidar öncekilerin yanlışlarını yapmaz doğruları yaparsa bu güven artarak devam ettiği gibi kalıcı ekonomik kalkınmalar da yapılabilir.

Çok az takip etseniz zaten Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın aday olmayacağını bilirdiniz. CHP çok mu iyi yönetecek demişsiniz bir önceki yorumunuzda, 20 yıldır aynı artık bir şeylerin değişmesi lazım. Gençlerin fikri yanlış bir şey gördüğü zaman değişiyor en azından yaşlıların çoğu gibi değil.
Evet ondan Meral Akşener çıkıp ben başbakan olacağım dedi.
Hayır böyle düşünmüyorum. Biraz haberleri takip edip öyle yorum yapın. Haftalardır 6 partinin yetkilileri hep bir araya gelip değerlendirmelerde bulunuyorlar. Siz sanıyorsunuz ki KK aday olunca, "hep KK'nin dediği olacak" sanıyorsunuz.
Yapma ya. Gerçekten çok tekdüze düşünüyorsun. Millet ittifakı başa gelse bu sefer de aynı iktidar gibi olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı