İktisat mezunu birisi bilgisayar bölümünde doktora yapabilir mi?

GökUzay

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar arkadaşlar, çocukluğumdan beri hatta ve şu an gerek aile baskısı gerekse de hayat şartları nedeniyle iyi bir üniversite'nin iktisat bölümüne girdim. Kendimi hep bir yazılımcı veya data scientist kısmında düşündüm, zaten şu anda da uğraşıyorum bu işlerle amatör olarak/ hobi olarak.

Bu bölümü bitirip yurt dışında software engineer veya data scientist olarak çalışmak mümkün mü veya yurt içinde? İlla ki Computer science diploması almak gerekli midir? Ailem ve hayat şartlarım, bilgisayar bölümü için tekrar sınava çalışmama maalesef uygun değil. Bu bölümü okuyacağım mecbur öyle ya da böyle. Ancak CS diploması olmayacak kendimi ne kadar geliştirirsem geliştireyim elimde. Mesela iktisat lisansından sonra yapay zeka veya bilgisayar alanında yüksek lisans veya doktora şansı doğuyor mu ilerisi için? Çıkmaza girdim, değerli düşüncelerinizi bekliyorum, seviliyorsunuz, iyi forumlar, iyi sosyaller :) .

Hocam, veri bilimi alanını düşür müsünüz? Sadece bilgisayar zor olabilir, yapay zeka muhtemelen olur, veri bilimi ise rahatlıkla olur benim düşünceme göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı