Orta okul mezunu ne iş yapabilir?

Ilgilenir misiniz bilmem ama benimle durumunuz aynı neredeyse. Liseyi bu sene itibarıyla zor da olsa bitirdim. Benim de 10. ortalamam 50 bile olmamasına rağmen geçirdiler sınıfı. Bu derslerle daha fazla gitmez artık uğraşmak istemiyorum diyorsanız benim gibi polisliği bir düşünmenizde fayda var. Açıkçası ben kendimi zorlayarak önlisans mezunu polis olmayı düşünüyorum.

Benim polislik yokta asker olma hayalim var ama ortaokul mezunu olabiliyor mu falan çok bir bilgim yok.

Liseyi bitirmek zorunda değilsin, artık herkes üniversiteye gidiyor fakat neredeyse yararı yok. Şimdiden el alışkanlığı kazanabileceğin bir mesleğe başla, çoğu üniversite mezunundan avantajlı ol.

Hocam sakın liseyi bırakayım demeyin günde 1-2 saat tekrar ile liseden rahat mezun olursun.

Güzel soyliyorsunuzda bende hiçbir dersin temeli yok orta okulda ilk okulda salladım okulu matamatik temel lazım Türkçe ortaokuldan başlamam lazım.
Fabrika gibi yerlerde veya askeri maaşlı bir iş bulamaz mıyım acaba?

Ben senin yerinde olsam açık liseye geçer sanayide lüks bir otomobil ustasının yanında 10 yıl çalışır kazandığımı kuruşuna kadar biriktirmeye çalışırdım. Sonra da Ya kendi işimi kurardım ya da yurtdışına giderdim.

Güzel soyliyorsunuzda bende hiçbir dersin temeli yok orta okulda ilk okulda salladım okulu matamatik temel lazım Türkçe ortaokuldan başlamam lazım.
Fabrika gibi yerlerde veya askeri maaşlı bir iş bulamaz mıyım acaba?

Hayır liseyi bitiremezsen hiçbir yerde hiçbir şey bulamazsın.

Ben senin yerinde olsam açık liseye geçer sanayide lüks bir otomobil ustasının yanında 10 yıl çalışır kazandığımı kuruşuna kadar biriktirmeye çalışırdım. Sonra da Ya kendi işimi kurardım ya da yurtdışına giderdim.
Hocam sanayilerin durumunu bilmiyorum ama günümüz şartlarında sanayide iş bulmak bile çok kolay değildir gibi geliyor bana.
Tabii arkadaş şansını denesin, buradan ilerlemek gerçekten mümkün olabilir.

Geri
Yukarı