İktisat okuyanlar yazılım sektöründe çalışabilir mi?

chesty

Zeptopat
Merhaba, Konya'da 3.sınıf iktisat okuyan bir öğrenciyim yaşım 23, ben yazılım sektöründe çalışmak istiyorum ama kendimce 2 büyük sorun var bana yardımcı olur musunuz lütfenn.

1-)2000 doğumlu bireyim 23 yaşındayım ve yazılıma çok geç kalmış hissediyorum niye bilmiyorum içimde böyle his var hala erken mi yani tam başlanacak bilecek bir yaş mı yoksa geç mi? İ

2-)2.büyük sorun şu ben yazılımla ilgili bölüm okumuyorum ve yazılımla ilgili neredeyse hiçbir şey bilmiyorum nereden başlamalıyım? Bana yol göstecek birisi var mı nereden başlanmalı hangi ilk ne öğrenilmeli. Kurs olur video olur tavsiyeniz varsa yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
BTK Akademide ücretsiz kurslar mevcut oradan birkaç bir şey öğrenebilirsiniz. Onun dışında çok da geç kalmış gibi durmuyorsunuz.

Yazılım sektörüne girmek için bence geç değil. Ama şöyle bir sorun var. Ne tür yazılım? Bir ton yazılım alanı var ne istiyorsun onu düşünerek başlaman lazım. İngilizcen var ise yabancı kaynaklardan istediğin alanda güzel kaynaklar bulursun.

Hayır, üzülme asla geç değil. Zararın neresinden dönsen kârdır. Önce kendine bir alan seç. Bu web olur, oyun geliştirme olur, mobil geliştirme olur, yapay zeka olur vs... Alanını seçtikten sonra, örneğin web seçtin, onunla ilgili temel şeyleri öğrenmeye çalış. Diyelim web öğreniyorsun, HTML nedir? Bunu araştır. Diyelim oyun geliştireceksin, Unity ve C# araştır. Temelleri attıktan sonrası kendiliğinden gelir zaten. Son olarak, seni rakiplerinin önüne geçirecek en önemli unsur İngilizce. İngilizcen olursa önünde hiçbir engel yok demektir.

Geri
Yukarı