İlaç bırakma sonrası oluşan obsesyon ne zaman geçer?

ATA 1881

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar, sesler duyuyorum 3 yıldır. 2 yıl önceye kadar da 3 kez şizofreni krizine girdim. Artık olmuyor bunlar sadece ses duyuyorum. Cinsel isteksizlik, düşük testosteron problemi yüzünden doktorumdan ilaç değişimi istedim. Önceden kullandığım ilaçlar Risperdal 4 mg, Gyrex 100 mg, Lustral 100 mg idi. Doktor Ibilfy'a başladı lustralı kademeli düşürdü. Son 1 aydır Risperdal 2 mg, Abilify 10 mg, Gyrex 100 mg kullanıyorum. Tabii ki doktor değilsiniz ama fikir olması açısından ilaçları yazdım.
Son 2 haftadır obsesyon oluşmaya başladı içten içe gelen, her şeye iç sesimle küfür etme isteği oluştu. Aklıma ne gelirse ona sövdüm. Ama istemeden oluyor 1 sn‘de içimden geçiveriyor. Allah'a kadar vardı mesele. Sonra duyduğum sesler de Allah'a kitaba sövmeye başladı. 2 haftadır acı çekiyorum.10 dakikada bir af diliyorum Allah'tan.

Doktora dün gittim ve Lustral'ın obsesyonları önlediğini söyledi. Tekrar başladık ama bu sefer Zedprex diye bir ilaç yazdı Lustral yerine. Risperdal da 6 mg a çıktı.
Ne zaman geçer acaba bu kötü düşünceler? Önceden en sıkıntılı zamanlarımda bile böyle kötü şeyler geçmiyordu aklımdan…

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı