İleri düzey bilgi olmadan proglamlama önerisi

Hocam hiçbir şey bilmeseniz bile neden başladığınızın hiçbir önemi yok. Zaten ilk defa öğreniyoken illede zorlanacaksınız. O yüzden ne yapmak istediğinizi seçin ona göre yardımcı olalım. Eğer kafanızda bir şey yoksa sadece öğrenmek istiyorsanız Python öğrenebilirsiniz.
İyi Çalışmalar.🙂

Bu tablodan öğrenmeniz gereken programlama diline karar verebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Programlama Dilleri Tablosu.png
    Programlama Dilleri Tablosu.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 27
Tamam. Ama millet HTML vb şeylere programlama değil onlar deyince alışkanlık olmuş.
Doğru. HTML veya CSS programlama dili değildir, bu diller ile program yazılamaz. Web Programlama içinde işaretleme dilleri olarak geçer. Web alanında programlama yapmak için örneğin PHP, ASP veya Ruby kullanılabilir.

Node.js ve JavaScript ile eğitim videoları yardımıyla Discord botu yapmaya başlamaya karar verdim teşekkür ederim hepinize.

@bercesteS Sana tavsiyem ise Algoritma ile başlaman olacak. Bir program yazmadan önce onu nasıl çalıştıracağını öğrenmen gerekiyor. Örneğin çok iyi C bildiğini varsayalım, fakat algoritma bilgisi olmadan gerçek anlamda optimum çalışan bir program yazamazsın.

Programlamaya başlamadan önce hangi alanda ve ne için program yazmak istediğine de karar vermelisin. Eğer ben programlamanın temellerini öğrenmek ve basit bir başlangıç yapmak istiyorum dersen şu adımları izleyebilirsin.
  • Programlama nedir?
  • Algoritma nedir?
  • Assembly nedir?
Bunları araştırdıktan sonra, bilgisayarın bir programı nasıl çalıştırdığı hakkında bilgin olacak. Başlangıç dili olarak C tavsiye ediyorum başarılar.

Node.js ve JavaScript ile eğitim videoları yardımıyla Discord botu yapmaya başlamaya karar verdim teşekkür ederim hepinize.
Bir hevesle başlayıp bırakanların hepsi emeklemeden koşmayı düşündüğünü için bunu yaşıyor. Ben uyarıyorum yine sana kalmış ama emeklemeden koşmayı düşünüyorsun. Bahsettiğim şeyleri araştırmanı önerim. @Vegas 'da belirtmiş zaten, onları da araştırıp başlamak lazım. Yoksa bir hevesle girip hiçbir şey anlamadan ve yapamadan sıkılacaksın.

@bercesteS Sana tavsiyem ise Algoritma ile başlaman olacak. Bir program yazmadan önce onu nasıl çalıştıracağını öğrenmen gerekiyor. Örneğin çok iyi C bildiğini varsayalım, fakat algoritma bilgisi olmadan gerçek anlamda optimum çalışan bir program yazamazsın.

Programlamaya başlamadan önce hangi alanda ve ne için program yazmak istediğine de karar vermelisin. Eğer ben programlamanın temellerini öğrenmek ve basit bir başlangıç yapmak istiyorum dersen şu adımları izleyebilirsin.
  • Programlama nedir?
  • Algoritma nedir?
  • Assembly nedir?
Bunları araştırdıktan sonra, bilgisayarın bir programı nasıl çalıştırdığı hakkında bilgin olacak. Başlangıç dili olarak C tavsiye ediyorum başarılar.

Assembly kafasını karıştırabilir. C ile başlamak da ne derece doğru bilmiyorum. Epey karmaşık bir dil.

Geri
Yukarı