İleri Düzey C# için Kurs Tavsiyesi

Calquter

Hectopat
Arkadaşlar 1 yıla yakındır Unity ile ilgilenmekteyim ve artık C# bilgimi ileri düzeye taşımaya karar verdim. Şuan orta düzey bilgim var diyebiliriz. Önerebileceğiniz kurs varsa linkini paylaşırsanız sevinirim.

C# bilginizi ileri düzeye taşımak istiyorsanız, artık doküman okuma zamanınız gelmiş demektir. Çalışmakta olduğunuz konu ile ilgili dokümanları okuyun, yapılmış projeleri inceleyin yahut projeler üretmeye çalışın. GitHub, stackoverflow gibi yerlerde yazılan, çizilen, yapılan her şeyi okuyun. Bu alanda iyi bir kurs bulabileceğinizi sanmıyorum.

Bu söyleyeceğim söz için sağlam linç yiyeceğim fakat kurslar araştırma yeteneği olmayan, yabancı dili olmayan, bir başkası anlatmadığı sürece okuduğunu anlamayan ya da iyi ihtimalle araştırma vs. için vakti olmayan insanlar için yapılırlar. Çok net söylüyorum eğer matematik ve İngilizce seviyesi belli bir seviyenin üzerinde olan bir birey araştırma yapmayı da biliyorsa benim diyen eğitmenden daha iyi bir eğitmen olur kendine. Hiçbir kurs işin inceliklerini tam olarak anlatamaz ya da kendinizi bulmanızı sağlayamaz.

Kurslara bağlı kalmayın, kursları gözünüzde büyütmeyin.
Araştırın, deneyin, sorun üretin, çözüm üretin ve bu döngüyü tekrarlayın.

C# bilginizi ileri düzeye taşımak istiyorsanız, artık doküman okuma zamanınız gelmiş demektir. Çalışmakta olduğunuz konu ile ilgili dokümanları okuyun, yapılmış projeleri inceleyin yahut projeler üretmeye çalışın. GitHub, stackoverflow gibi yerlerde yazılan, çizilen, yapılan her şeyi okuyun. Bu alanda iyi bir kurs bulabileceğinizi sanmıyorum.

Bu söyleyeceğim söz için sağlam linç yiyeceğim fakat kurslar araştırma yeteneği olmayan, yabancı dili olmayan, bir başkası anlatmadığı sürece okuduğunu anlamayan ya da iyi ihtimalle araştırma vs. için vakti olmayan insanlar için yapılırlar. Çok net söylüyorum eğer matematik ve İngilizce seviyesi belli bir seviyenin üzerinde olan bir birey araştırma yapmayı da biliyorsa benim diyen eğitmenden daha iyi bir eğitmen olur kendine. Hiçbir kurs işin inceliklerini tam olarak anlatamaz ya da kendinizi bulmanızı sağlayamaz.

Kurslara bağlı kalmayın, kursları gözünüzde büyütmeyin.
Araştırın, deneyin, sorun üretin, çözüm üretin ve bu döngüyü tekrarlayın.
Zaten o tarz mecralardan bakınıyordum. Kursu istememin sebebi sadece öğrendiklerimi desteklemek amaçlı. Yani araştırmanın yanında faydası olur diye düşündüm. Tavsiyen için sağol.

Bence C# için projeler yaparak kendini geliştirmelisin. Ama illa tavsiye istersen Murat yücedağ kanalına bakmanı tavsiye ederim.
Zaten bu zamana kadar projeler yaparak kendimi geliştirdim ve halihazırda şuan ekipçe proje geliştirmekteyiz. C#'ı ileri düzey bilen birisi var ve onun yazdığı şeylere bakarakta baya şeyler öğreniyorum. Sadece daha iyi öğrenmek için istedim. Tavsiyen için sağol.

Udemy'den ingilizce olarak kurslara bakabilirsin.
Teşekkürler fakat belli bir kurs daha iyi olur. Belli dediğim şöyle birinin aldığı ve beğendiği gerçekten iyi anlatıyor dediği bir kurs istemiştim. Fakat tavsiyen için sağol.

C#'da yardıma ihtiyacım var başlangıç düzeyinde. Bana fikir olarak yardımcı olur musun? Steam'den eklersen çok sevinirim ♥.
Bir konu içerisinde farklı bir konu hakkında soru sormak yerine kendi konunuzu açarsanız daha fazla kişi yardımcı olabilir. Konuyu bu kategoride açmalısınız: Programlama
Konunuzu açtıktan sonra kimse yazmazsa "Öne çıkar" butonunu kullanarak ana sayfaya çıkarılmasına, yani daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı