İleri geri sallanma alışkanlığını bırakamıyorum

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bebekliğimden beri bitmiyor arkadaş ileri geri sallanma alışkanlığı.
14 yaşına gelmeme bir ay var, yeter yahu bırakamadım hala.
Arkadaşlar nasıl bırakabilirim fikri olan var mı?

Nasıl, nerede sallanıyorsunuz? Biraz açar mısınız?
Evdeyim ya bilgisayar başında olsun televizyon izlerken olsun.
Çok da takılacak gibi bir şey değil. Bende de aynı sorun var ama umursamıyorum. :D
Aga uzaktan eğitimden dolayı aylardır evdeyim okulda yapmıyordum ama aylarca rahat sallana sallana...
Neyse okulda sallanmam bişey olmaz herhalde.
Ama Annem de bazen uyarıyor beynini de sarsıyorsun diyor.
Nasıl bırakabilirim dışarda sallanmıyorum ama evde de bırakmak istiyorum.
Otururken gövdenin öne arkaya sallanmasından bahsediyor.

Bu bende heyecanlandığımda oluyor. Çevrenizdekilere hareketi tekrarladığınızda uyarmalarını söyleyebilirsiniz.
Hocam biraz utanç verici söylemesi ama Hz.Yasuo'nun kafa sallamalarına da benziyor biraz. 😞

Bir şekilde bırakmam lazım.
Kardeş bende bir ay önce 14 yaşıma girdim bende bacağımı ya da ayağımı sallamadan duramıyorum.
Ama bacak sallama da pek belli olmaz.
Zaten oturduğun yerde spor yapma imkanın olmuş :D

Son düzenleme:
Stres ve endişe nedeniyle oluyordur. Doktora gitmenizi tavsiye ederim.
Gerçi 14 yaş için devlet hastanelerinde Çocuk Psikiyatri bölümleri pek yok. Anneniz ya da babanız alsın kendi adına ve sizi götürsün. Doktor insaflıysa size bakacaktır. Benim ailem beni götürmez, yaşadığım yerde Psikiyatri bölümü yok diyorsanız, kendi kendinize ne zaman ve neyle beraber yaptığınızı düşünmeniz hatta not almanız gerekiyor. En başta bahsettiğim gibi muhtemelen stres (özellikle ayak sallama) ama duruş bozukluğu ya da başka bir şeyde olabilir. Ara sıra ayaklarımı sallamak dışında -ara sıra oluyorsa normal- bu tarz bir şey yaşamadığım için bilemeyeceğim.

Son düzenleme:
Stres ve endişe nedeniyle oluyordur. Doktora gitmenizi tavsiye ederim.
Gerçi 14 yaş için devlet hastanelerinde Çocuk Psikiyatri bölümleri pek yok. Anneniz ya da babanız alsın kendi adına ve sizi götürsün. Doktor insaflıysa size bakacaktır. Benim ailem beni götürmez, yaşadığım yerde Psikiyatri bölümü yok diyorsanız, kendi kendinize ne zaman ve neyle beraber yaptığınızı düşünmeniz hatta not almanız gerekiyor. En başta bahsettiğim gibi muhtemelen stres (özellikle ayak sallama) ama duruş bozukluğu ya da başka bir şeyde olabilir. Ara sıra ayaklarımı sallamak dışında -ara sıra oluyorsa normal- bu tarz bir şey yaşamadığım için bilemeyeceğim.
Tamam bakarız ona hem bunu küçükken dışarda yapardım belli bir yaştan sonra bıraktım dışarıda yapmayı.
Evdeki alışkanlığımda büyüyünce geçer birgün.

Geri
Yukarı