Alkolü bırakamıyorum

Logan Howlett

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, aşırı derecede gelecek kaygısı var üzerimde ve yoğun bir stres var. Yorgunluk var. Bunun en büyük sebebi ekonomik durum. Hayattan keyif alamıyorum. film/oyun bile oynamakta zorlanıyorum. Önceden alkol içmekten keyif alırdım artık ona bile keyfim kalmadı. Alkolik değilim ama stres kaynaklı alkol içmek istiyorum. Uzatmıyorum bile.

Şöyle diyeyim: Extra shot alıp 2-3 tane 1 dakikada bitirip bekliyorum, sonra boş boş duruyorum. TV'ye bakıyorum, o anda mutlu oluyorum. Ekonomi umurumda olmuyor ama etkisi geçince yine devam ediyorum.

Kısaca alkol benim bu anlattığım sorunumdan sadece kaçışım oluyor.

Bu duruma nasıl son verebilirim? Yani içeceksem bile bu sebepten içmek istemiyorum, zaten içiş şeklimde bile en ufak bir keyif yok.

Bu durumdan kurtulmak istiyorum ama kurtulamıyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, aşırı derecede gelecek kaygısı var üzerimde ve yoğun bir stres var. Yorgunluk var. Bunun en büyük sebebi ekonomik durum. Hayattan keyif alamıyorum. film/oyun bile oynamakta zorlanıyorum. Önceden alkol içmekten keyif alırdım artık ona bile keyfim kalmadı. Alkolik değilim ama stres kaynaklı alkol içmek istiyorum. Uzatmıyorum bile.

Şöyle diyeyim: Extra shot alıp 2-3 tane 1 dakikada bitirip bekliyorum, sonra boş boş duruyorum. TV'ye bakıyorum, o anda mutlu oluyorum. Ekonomi umurumda olmuyor ama etkisi geçince yine devam ediyorum.

Bu duruma nasıl son verebilirim? Yani içeceksem bile bu sebepten içmek istemiyorum, zaten içiş şeklimde bile en ufak bir keyif yok.

Elindeki alkol şişesini yere koy👍👍👍

Bahsettiğiniz alkol alışkanlığı sadece kısa süreli bir kaçış sağlar ama ileride daha büyük bir problemlere ve alkol bağımlılığına sebep olabilir. Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bir uzmandan yardım alabilirsiniz size yakın aile sağlığı merkezi var ise bir psikolog ile görüşünüz.

Dostum her insan hayatının belli döneminde zorlukları olur ve boşluk hisseder. Ben bu dönemi hobi edinerek atlatmıştım. Tavsiye ederim.

Hiç kimse oturduğu yerden dirlik içinde yaşamaz. Hayat kime kolay? Kim kaçarak yaşama tutunmuş, başarmış? Bir tek sen yoksun, ekonomi bir tek sana kötü değil. İçiyorsun çünkü bu sana mutluluk veriyor ama gerçek bu değil. Gerçeği bilen birisi bu devirde mutlu olmanın olanaksız olduğunu anlar. Bunu kabullenmediğin için buradasın.
Gerçeklerden kaçarak nereye kadar gidebilirsin? Ne kadar yaşarsın?

Geri
Yukarı