İleriye Dönük PSU Tavsiyesi

Batina

Kilopat
Sistemim.

MSI B450 GAMING Plus
Ryzen 5 3600
2x8 GB RAM
Samsung SSD
2 Hard Disk

RX 470 ekran kartım var ama sistemi RX 5700 XT'ye güncellemeyi düşünüyorum. Hem bu sistemi kaldıracak hem de almışken ileriye dönük bir PSU almak isterim.

Elimde şu an High Power 650W Absolute güç kaynağım var. Ancak tahmini olarak 8 sene olduğunu düşünüyorum. Pek oyun oynamam bu yüzden fazla zorlanmadı aslında. Ancak sorun çıkmaz diyen de var sıkıntı olur diyen de. Sapphire Nitro almayı düşünüyorum bunun da güç girişle 2x8 ancak bendeki güç kaynağında 8+6 var. 6'dan 8 PIN'e çeviren dönüştürücü kullanmayı düşünüyorum ama yine de kuşkularım var.

Aslında şimdilik idare ETS'e birkaç ay sonra yeni PSU almam daha kolay olur. Ama yine de sorayım dedim. Çünkü 8 sene içinde PSU biraz ihtiyarlamış olsa gerek ve tam randıman alamayabilirim emin değilim.

RX 5700 XT kartlar için 550W yeterli olur deniliyor. Ancak kartların sitelerinde genelde 600 750W gibi biraz daha fazla söyleniyor. Belki garantiye almak için öyle yazılıyor sonuçta her PSU aynı kalitede olmayabilir.

650W'dan 700W'e değil de en azından 750W'a geçsem ileriye dönük daha mı iyi olur sizce?

Genelde sistem olarak 4 5 sene kolay kolay güncelleme yapmam. PSU olarak ise gittiği yere kadar :))

Ancak şu an yeni sistem toplamışken sorun yaşamak istemiyorum. PSU önemli bir parça sıkıntı olursa diğer ekipmanlara da zarar verebilir.

Aklımda şu vardı aslında bir ara 450 TL civarıydı. Bütçe olarak da fiyat performans arıyorum aslında.

FSP 700W Hydro 498 TL

FSP Raider II 750W 564 TL

Hydro G 750W 700 liradan başlıyor. Belki çok iyi bir indirim yakalarsam alırım.

High Power 750W 80+ Gold Performance 589 TL

Corsair Builder CXM 850W 696 TL Bunun fiyatı niye uygun?

Son düzenleyen: Moderatör:

Evet benim de aklıma yattı. Fiyatı şu an çok uygun görünüyor. Yani belirli bir bütçem yok ama ileriye dönük olacağını düşünüyorum. Veyahut 700 Hydro alıp geçeceğim indirim kovalayıp.

Şöyle bir liste buldum.

Şu da güzel duruyor. Bari yarı modüler olsaydı. 8 yıl önceki şu an kullandığım bile yarı modüler :(

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı