İlgi çekecek website fikri

xaoslife

Femtopat
Daha fazla  
Node JS, Express ile site yapacağım fakat hiçbir site fikri yok yani insanların ilgisini çekebileceğim bir site fikri yok. Önceden PHP üzerinde çalışıyordum anlık bir kararla Node JS'e geçtim ve gayet de memnunum geçtiğim için ama dediğim gibi yapabileceğim bir şey yok. Neler önerebilirsiniz?

Oda doğru ama şöyle yani kod bilgisi bilmiyorsun ama yapmak istiyorsun projeyi yani o açıdan bu konuyu açtım zaten.

Hocam kimse orijinal fikrini paylaşmaz tanımadığı biriyle. Bence orijinal fikirleri olanlarla ortak olabilirim vs diyerek girersen işin içine daha mantıklı olur. Fikir ondan kodlama senden gibi.

Bu arada eğer şu anki amacınız para getirecek bir proje yapmak değil de birşeyler denemek yapabileceklerinizi görmek ve başkalarına göstermekse orijinal bir fikir denemek yerine var olan siteler tarzında hoşunuza giden bir şeyin benzerini yapmak olabilir. Bu sayede hem kendinizi geliştirirsiniz hem de yapıp bitirdiğiniz iş portfolyonuz zamanla oluşur.

Node JS, Express ile site yapacağım fakat hiçbir site fikri yok yani insanların ilgisini çekebileceğim bir site fikri yok. Önceden PHP üzerinde çalışıyordum anlık bir kararla Node JS'e geçtim ve gayet de memnunum geçtiğim için ama dediğim gibi yapabileceğim bir şey yok. Neler önerebilirsiniz?

Zamanında 100 saat verip bir şirkette yazılımcı olarak çalışmak zorunda olduğum için bıraktığım bir projem var. Tutar mı bilmiyorum ya da senin kafana yatar mı fakat avatarlara sahip olduğumuz chat tabanlı hafif oyunumsu bir sosyal medya platformu yapabilirsin

Zamanında 100 saat verip bir şirkette yazılımcı olarak çalışmak zorunda olduğum için bıraktığım bir projem var. Tutar mı bilmiyorum ya da senin kafana yatar mı fakat avatarlara sahip olduğumuz chat tabanlı hafif oyunumsu bir sosyal medya platformu yapabilirsin.

Bu fikir 20 yıl önce yapılmış gibi geldi.

Hocam kimse orijinal fikrini paylaşmaz tanımadığı biriyle. Bence orijinal fikirleri olanlarla ortak olabilirim vs diyerek girersen işin içine daha mantıklı olur. Fikir ondan kodlama senden gibi.

Bu arada eğer şu anki amacınız para getirecek bir proje yapmak değil de bir şeyler denemek yapabileceklerinizi görmek ve başkalarına göstermekse orijinal bir fikir denemek yerine var olan siteler tarzında hoşunuza giden bir şeyin benzerini yapmak olabilir. Bu sayede hem kendinizi geliştirirsiniz hem de yapıp bitirdiğiniz iş portfolyonuz zamanla oluşur.

Bilgi paylaşımı en temel erdem eylemidir. Çünkü bir şey kaybetmeden bir şey verebilmenin tek yolu bilgi paylaşımıdır. -Richard Stallman

Eğer sizin iddia ettiğiniz gibi tüm kullanıcılar bu şekilde olsaydı bugün özgür yazılım diye bir şey olmazdı.

Bu fikir 20 yıl önce yapılmış gibi geldi.

Aslında evet alanımda biraz retro seviyorum 🤣

Bilgi paylaşımı en temel erdem eylemidir. Çünkü bir şey kaybetmeden bir şey verebilmenin tek yolu bilgi paylaşımıdır. -Richard Stallman

Eğer sizin iddia ettiğiniz gibi tüm kullanıcılar bu şekilde olsaydı bugün özgür yazılım diye bir şey olmazdı.

Aslında evet alanımda biraz retro seviyorum 🤣

Yazdığımın bilgi paylaşımıyla ilgili olmadığını size hatırlatmak zorunda kaldığım için üzgünüm. Orijinal ve tutacak bir fikri kimse başkasıyla paylaşmaz. Bunun neresi yanlış? Sizin yaptığınız da bu değil mi zaten? Paylaştığınız fikir hiç düşünülmemiş ve hiç yapılmamış bir fikir mi? Yani tutacak çok orijinal bir fikir mi paylaşmış oldunuz şimdi?

Yazdığımın bilgi paylaşımıyla ilgili olmadığını size hatırlatmak zorunda kaldığım için üzgünüm. Orijinal ve tutacak bir fikri kimse başkasıyla paylaşmaz. Bunun neresi yanlış? Sizin yaptığınız da bu değil mi zaten? Paylaştığınız fikir hiç düşünülmemiş ve hiç yapılmamış bir fikir mi? Yani tutacak bir fikir mi paylaşmış oldunuz şimdi?

Bir sürü hata görüyorum yazınızda. Öncelikle evet fikir paylaşımı bilgidir ve benim projem eşsiz olmasa da eşsiz olup paylaşılan bir ton proje var bunun başında GNU gibi özgür yazılım ve türevleri var sayamayacağım kadar. Sizin kurmuş olduğunuz "Kimse tutacak hiç yapılmamış bir fikri paylaşmaz!" cümlesi nesnel bir yargı değildir aksine sonuna kadar özneldir. Eğer gerçekten böyle bir fikrim olsa burada paylaşırım ve herkesle beraber yapmak isterim. Zaten biz buna özgür yazılım diyoruz iyi Sosyaller.

Geri
Yukarı