İlk 100.000'ne girmek zor mu?

Eşit ağırlıkçıydım, sadece matematiğim daha iyi olduğu için 42k sıralamam vardı. Eski YGS'cilerdenim. Yapman gereken disiplinli çalışmak ve o disiplini asla bırakmamak. Bildiğin konulardan soru çözmek yerine, bilmediğin, yapamadığın konulara odaklanmak. Bu bile her ay 2-3 net artırıyor. Ayrıca her deneme sonrası çöpe atmak yerine, oturup yapamadıklarına, yanlış yaptıklarına odaklanıp net artırmak bu da ekstra 1-2 net demek. Totalde her ay 3-5 net artırmak mümkün.

1- Türkçe için Rüştü Hoca'yı takip etmeni tavsiye ederim. https://www.youtube.com/channel/UCyohoF5P2JFvc3KLLZRwDug
2- Matematik için günlük bir limitin olmalı, her gün 1-2 test çözmelisin.
3- Coğrafya ve Tarih çözüyorsan eğer olayın mantığını anlamakla epey yol kat edebilirsin.
Diğer dersler konusunda yardımcı olamam maalesef.

100.000 dediğin bir kriter olmamalı, daha iyisini yapabilecek kapasiten varsa eğer, öncelikle istediğin bölümü seçmeli ve hedefin o olmalı eğer 100.000 ise senin hedefin, 80k veya 70k olmalı.

Düzenli bir çalışmayla kolay, neden zor olsun? Şimdiki durumunuz nedir, kaç net yapıyorsunuz? Konu olarak da neredesin?
Konuyu açtığımdan beri çalışıyorum. TYT Matematik'te Bir bilinmeyenli denklemler. Türkçe'de sadece dil bilgisinin yarısı kaldı.
Fizik'te 9. Sınıfın yarısı. Kimya'da 9 bitti. Biyoloji'de de 9'un yarısındayım. Okul sınavlarından dolayi 2 haftadır TYT bakamadım. Netlerim şuan 50 az olmasının sebebi konuların tam bitmemesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı