Ilk 3DS Max projesi değerlendirmesi

Makaleler
1
Yer
Türkmenistan
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci programmist(programci, yazilimci), 3DS MAX ögrencisi
Selam herkese. Ben her gun 3DS Max ogrenmek icin 1 saat ayiriyordum. Simdi de ogreniyorum (animasyon). 1-2 ay gibi oldu. Ilk projemi yaptım. Iste:

proje.JPG

Renderler:

proje_render.jpg

proje_render2.jpg

Proje_render3.jpg

Nasil olmus? Tabii bu ilk projem oldugu icin buyuk yapmayim dedim.

2004 Discreet 3dsmax 7 "Catalyst" versiyonu için güzel başlamışsın.
Objelerin boyutları ve birbirleri ile ilgili ilişkilerini göz önüne alarak modellersen daha iyi durur. Ağaç > ev > masa > sandalye gibi... bir de neden trigonlara bölmüş ağacın üstündeki küreyi ve masa sandalyeyi, edit poly'den dolayı mıydı hiç hatırlamıyorum. Ancak daha üst seviye bir modelleme yapak için, tek tek objelerden başlaman daha iyi olur, sonra bir dosyaya hepsini ekleyebilirsin.

İzlediğiniz süreç ve uygulama hakkında biraz bilgi verir misiniz?
2004 Discreet 3dsmax 7 "Catalyst" versiyonu için güzel başlamışsın.
Objelerin boyutları ve birbirleri ile ilgili ilişkilerini göz önüne alarak modellersen daha iyi durur. Ağaç > ev > masa > sandalye gibi... bir de neden trigonlara bölmüş ağacın üstündeki küreyi ve masa sandalyeyi, edit poly'den dolayı mıydı hiç hatırlamıyorum. Ancak daha üst seviye bir modelleme yapak için, tek tek objelerden başlaman daha iyi olur, sonra bir dosyaya hepsini ekleyebilirsin.
Hocam detaylica yapacakdim ama sonra yaparim dedim. Bide sistemim dusuk oldugu icin 3dsmax 7 kullaniyorum.

3ds max 7 benim sistemime gore.

Hocam detaylica yapacakdim ama sonra yaparim dedim. Bide sistemim dusuk oldugu icin 3dsmax 7 kullaniyorum.

3ds max 7 benim sistemime gore.
Max 6-7'de ogrenmiştim ben, sanırım render için Vray 1.4 civarı bir şeyler bulman gerekiyordu ona - piramitleri araştırmak daha kolay.

Tek tek detaylı ama low-poly olarak çalışabilirsin, sistemini zorlamamış olursun.

Bunu tam olarak 2 gunde yapdim. 1 inci gun yarim saat kadar 2 inci gun yani dün 1 saat calistim projemin uzerinde.

Bundan sonraki projem bu projeme ek olarak araba modelleyip koyacagim nasipse.

Yani zamanim olursa.

Son düzenleme:
Objeler üzerinde tek tek çalışmanız çok daha faydalı olur.
Mesela size bir ev ödevi vereyim 😇

images (7).jpeg

Piknik masası modelleyin!

Vidalarını eklemenize gerek yok ancak oturunca çökmeyecek sekilde modellemeye çalışın 😂

Yeni başlayan herkese ilk olarak piknik masası öneriyorum. Navigasyon ayarlarını sürekli altına üstüne bakmanız gerekeceği için epeyce kurcalamış ve kendi rahat ettiğiniz şekilde kullanmayı öğrenmiş olursunuz. Keyifli çalışmalar 😊

Eki Görüntüle 1836684

Vidalarını eklemenize gerek yok ancak oturunca çökmeyecek sekilde modellemeye çalışın 😂

Yeni başlayan herkese ilk olarak piknik masası öneriyorum. Navigasyon ayarlarını sürekli altına üstüne bakmanız gerekeceği için epeyce kurcalamış ve kendi rahat ettiğiniz şekilde kullanmayı öğrenmiş olursunuz. Keyifli çalışmalar 😊
Büyük hainlik yapıp yan görünüş line ve sonra extrude... bende Vazo ile başlatıyorum sonra masah/sehpa.

Eki Görüntüle 1836684

Tamam hocam yapdikdan sonra paylasirim.

Texture sini google aramadaki resimlerden koyarim masa dokusu jpg diye yazinca cikiyor.

Geri
Yukarı