İlk defa alkol kullanacak birine ne önerirsiniz?

Hocam ilk defa içen birisi, 2 Amsterdam'dan sonra bu ülkeyi ancak ben kurtarırım, demeye başlar.

İlk defa içmekle alakası yok pek. Var ama o kadar yok. Alkol toleransı ve metabolizmasına göre değişir. Kimisi tek oturuşta üç tane içer, hiçbir şey olmaz; kimisinde de daha ilkinde gider. İlk defa içen bir kişinin bana kalırsa önce hafif bir şey ile başlayıp limitlerini öğrenmeli. Ona göre bir şeyler içmeli. Alkol türüne göre de değişiklik gösterebiliyor.

İlk defa içmekle alakası yok pek. Var ama o kadar yok. Alkol toleransı ve metabolizmasına göre değişir. Kimisi tek oturuşta üç tane içer, hiçbir şey olmaz; kimisinde de daha ilkinde gider. İlk defa içen bir kişinin bana kalırsa önce hafif bir şey ile başlayıp limitlerini öğrenmeli. Ona göre bir şeyler içmeli. Alkol türüne göre de değişiklik gösterebiliyor.

Hani hocam biranın tadı pek de güzel bir şey olmadığı için düşük alkollüler ile başlanması iyi olur.

Yaşı kaç ki? Gerçek hayatta tanıdığınız birisi mi?

Hocam bu yaşlarda özentilik oluyor zaten 15-30 bu yaşın üstünde de bağımlılık oluyor ya da bazısı dertli oluyor kaçamak yapıyor böyle kafasını dağıtıyor eğleniyor eniştem mesela öyle adam arkadaşlarıyla içerek eğleniyor, ama genç ve küçük yaştakiler tamamen özentilik.

Hocam ilk defa içen birisi, 2 amsterdamdan sonra bu ülkeyi ancak ben kurtarırım, demeye başlar.

Öneriniz var mı?

Dostum arkadaş belli ki karar vermiş, seni dinleyecek değil ve bence bu mesajı atarak, konu dışı olduğundan ceza bile almalısın.

Bunu yazalı çok uzun zaman oldu ne zaman yazdığımı bile hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı