İlk alkol içiminde ne içilir?

Dostum umarım yanında ki arkadaşlarının gazına gelip böyle bir karar almıyorsundur. Alkolde sigara gibi ufak tefek içmeler ile başlar daha sonra bir bakmışsın haftanın en az 4-5 günü içiyorsun.

Senin yaşlarında bende sürekli alkol içerdim. Açıkçası şu an aptallık gözüyle bakıyorum hepsine. Şu an özel günler veya kırk yılın başı kurulan, rakı sofraları dışında ağzıma bile sürmem. Merakın giderilmesi için bira falan içebilirsin ama sakın devamını getirme, sana tavsiyemdir. Dinleyip dinlememek sana kalmış. :)
Merak etme o kadar param yok😀
Naneli sakız yeter kanka :D ha evdekiler hassas ise o konuda direkt anlarlar.
Ama başlamanı önermem. Şahsen benim iradem yok alkol konusunda. Bir ara alkol problemlerim var idi. Zar zor bıraktım inan bana. Psikoloğa kadar gitmiştim hatta bu konularda. Dikkatli ol.

Peki nasıl anlarlar? Babam alkol almama kızacagini sanmam ama annem kizabilir. Yani ne yapmam lazım anlamamaları için.

Volim olabilir alkol oranı az değil ama tadı mide bulandırmıyor.
Volim meyve suyu gibi. Pek sevmez.
Hiç almasın daha iyi ayrıca kullanıcı alkolü bilmediği için az alırım diyor ama hiç de öyle değil.
Eleman öneri istemiş, öneride bulunmayacaksan çocuğun isteğine karışma. Kendi istiyorsa alır, tadına bakar. Sevmek ya da sevmemek onun elinde.

Anılarım depreşti. İlk içtiğim içki black labeldı, kimse dur yapma yavaş iç falan demedi valla masada duruyordu bende pat diye içtim su içer gibi... Gerisini anlatmayacağım :D.

Volim meyve suyu gibi. Pek sevmez.

Eleman öneri istemiş, öneride bulunmayacaksan çocuğun isteğine karışma. Kendi istiyorsa alır, tadına bakar. Sevmek ya da sevmemek onun elinde.

Ha öyle mi iyi tamam o zaman ismini veremeyeceğim kullanması suç olan şeyi önerisi istesin öneri verelim birinin geleceğini öneri vererek karartıyorsunuz madem alkol almak istiyor buraya gelmesin böyle saçmalık var mı ya ayrıca az alacağım diyor ama alkol aşırı zararlı ve çok güçlü bağımlılık yapıyor alkol içse o konu sahibi çok fazla içecek hatta belki ailesine zarar verecek 1-2 kadeh alkol bile o bağımlığı yapar ve kontrolsüzce kullanır hem maddi durumuna zarar verir hem sağlığı bozulur hatta belki cezalar alır bir hayatı karartmak izin verilen bu forumda bu derhal bırakılmalıdır konu kilitlensin.

Geri
Yukarı