İlk defa dershaneye giden biri ne yapmalı?

Ben dershaneye gittiğim zaman ilk olarak düşük bir sınıftaydım. 1 hafta sonra en üst seviye sınıfa sınavla girdim herkesin grubu vs oluşmuştu ancak şu varki yeni bir kişi sınıfa gelince herkese kimdir kim değildir merak eder ve aralarından bir kişi senle tanışır. Tüm olay böyle başlar. Onla sohbetin olur diğerleriyle tanışırsın WhatsApp gurubuna eklenirsin derken akar gider.

Yani kanka git dersini dinle zaten zamanla kaynaşıyorsun ama şöyle bir durum var dershane arkadaşlıkları tamamen yalan. İlk bir kaç ay iyi gözüküyor herkes birbirine sonra full çıkar üzerine dönüşüyor. Dershane bitince bir bakıyorsun hepsi mide bulandırıcı insanlar. Yani benim şahsen öyleydi.

Yani kanka git dersini dinle zaten zamanla kaynaşıyorsun ama şöyle bir durum var dershane arkadaşlıkları tamamen yalan. İlk birkaç ay iyi gözüküyor herkes birbirine sonra Full çıkar üzerine dönüşüyor. Dershane bitince bir bakıyorsun hepsi mide bulandırıcı insanlar. Yani benim şahsen öyleydi.

Ben hala %95 ile irtibat içindeyim genelde iyi insanlar. Sizin gittiğiniz yer sıkıntılı idi sanırım.

En başta rahat ol. İstediğin yere otur, ders öncesi bir kişiyle falan tanış hafif sohbet et. Bu sayede ısınırsın ortama devamı gelir bunlar kafana takmanı gerektirecek durumlar değil. İleride düşünüp hoşuna gider ufak bir tebessüm yaşarsın.

Ben dershaneye gittiğim zaman ilk olarak düşük bir sınıftaydım. 1 hafta sonra en üst seviye sınıfa sınavla girdim herkesin grubu vs oluşmuştu ancak şu varki yeni bir kişi sınıfa gelince herkese kimdir kim değildir merak eder ve aralarından bir kişi senle tanışır. Tüm olay böyle başlar. Onla sohbetin olur diğerleriyle tanışırsın WhatsApp gurubuna eklenirsin derken akar gider.

İşte mesela tanışan kişi dışarı çıkıyoruz gelir misin dediğinde vesaire ben gidemiyorum hani sonuçta kendi arkadaşları da oluyor ve sanki görünmezmişsin gibi bir moda dönüşüyor olay benim için.
En başta rahat ol. İstediğin yere otur, ders öncesi bir kişiyle falan tanış hafif sohbet et. Bu sayede ısınırsın ortama devamı gelir bunlar kafana takmanı gerektirecek durumlar değil. İleride düşünüp hoşuna gider ufak bir tebessüm yaşarsın.

Sıra bulup oturma kısmı en çok canımı sıkan yeri sanırım başkasının yerine oturmak istemiyorum fazla kafama taktım bu konuyu benim s*laklığım tamamen.

İşte mesela tanışan kişi dışarı çıkıyoruz gelir misin dediğinde vesaire ben gidemiyorum hani sonuçta kendi arkadaşları da oluyor ve sanki görünmezmişsin gibi bir moda dönüşüyor olay benim için.

O durumlarda bir bahene bul diğerleriyle tanışana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı