İlk defa format atacağım ve ne yapmalıyım?

albinocemyilmaz

Decapat
Arkadaşlar, bilgisayarım korsan etkinleştirilmiş, ben de 20-30 liraya Key alıp, format atacağım. İlk önce 16 GB kapasiteli bir USB alacağım. Ayrıca YouTube'da Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün 16 dakikalık "UEFI Windows 10 kurulum rehberi." Adında bir videosunu buldum. Bu video format için eksiksiz bir rehber mi? Sadece bu videoyu izleyip adımları uygulayarak sorunsuz temiz format atabilir miyim? Şimdiki sürümüm Windows 10 Pro. Yine bu sürümü kurmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar, bilgisayarım korsan etkinleştirilmiş, ben de 20-30 liraya Key alıp, format atacağım. İlk önce 16 GB kapasiteli bir USB alacağım. Ayrıca YouTube'da Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün 16 dakikalık "uefı Windows 10 kurulum rehberi." Adında bir videosunu buldum. Bu video format için eksiksiz bir rehber mi? Sadece bu videoyu izleyip adımları uygulayarak sorunsuz temiz format atabilir miyim? Şimdiki sürümüm Windows 10 Pro. Yine bu sürümü kurmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sırasıyla bu videoları izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar, bilgisayarım korsan etkinleştirilmiş, ben de 20-30 liraya Key alıp, format atacağım. İlk önce 16 GB kapasiteli bir USB alacağım. Ayrıca YouTube'da Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün 16 dakikalık "UEFI Windows 10 kurulum rehberi." Adında bir videosunu buldum. Bu video format için eksiksiz bir rehber mi? Sadece bu videoyu izleyip adımları uygulayarak sorunsuz temiz format atabilir miyim? Şimdiki sürümüm Windows 10 Pro. Yine bu sürümü kurmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Evet o video yetecektir. Ek olarak bunu da izleyebilirsin:

O videodan sorunsuz format atabilirsiniz. Aslında USB'ye de ihtiyacınız yok. Windows 10 kuruluysa ayarlardan sıfırlayıp, farklı bir Windows'ta iseniz Windows 10'u İndirin buradan "Bu bilgisayarı yükselt" seçeneğiyle doğrudan format atabilirsiniz, format tamamlandığında da ürün anahtarını girersiniz.

Evet eksiksiz bir yöntem formattan önce silinmesini istemediğin dosyalar varsa bilgisayarımda D diskine taşı tabii 2. bir diskin varsa yoksa yapacak bir şey yok. Drivera falan yedekleyebilirsin. Sonra aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun 5:40 saniyesine geldiğinizde windowsun kurulu olduğu diskin tüm bölümlerini silemeniz gerek sonra adımlara devam edin.

O videodan sorunsuz format atabilirsiniz. Aslında USB'ye de ihtiyacınız yok. Windows 10 kuruluysa ayarlardan sıfırlayıp, farklı bir Windows'ta iseniz Windows 10'u İndirin buradan "Bu bilgisayarı yükselt" seçeneğiyle doğrudan format atabilirsiniz, format tamamlandığında da ürün anahtarını girersiniz.
Bunu yaparsam bilgisayarı korsan Windows 10'dan tamamen temizler mi?

Ben de Technopat' ın videosundakileri bire bir aynı yaptım sorunsuz kullanıyorum.

Bunu yaparsam bilgisayarı korsan Windows 10'dan tamamen temizler mi?
Uzun zamandır korsan Windows kullanmadım, o yüzden net cevap veremem ancak temizlemesi gerekir. Etkinleştirmek için kullanılan uygulama, K*** (buraya ismini yazmıyorum), C diskine kuruluyordu diye hatırlıyorum. Dolayısıyla sıfırlayınca uygulamanın da silinmesi gerekir.

Geri
Yukarı