İlk defa garsonluk yapacağım

Old Man

Decapat
Öncelikle, herkese selamlar değerli üyeler. 14 yaşında bir genç olarak pazartesi günü yani 2 gün sonra lokantada çalışmaya başlayacağım. Hiç tecrübem yok, maksimum evde getir götür yaptım. %10 - % 20 dikkatsiz bir insanım işimin hakkını verememekten korkuyorum. Yeni başlayanlar için tavsiyeniz var mı? Muhtemelen garsonluk yapacağım diye düşünüyorum ilk başlayanlar döner kesmez herhalde 🙂

Not: Bunu birikim için değil, hayır için değil de daha çok sokak tarzını sokak dilini öğrenmeye çalışıyorum o yüzden. Çalışmanın zorluğunu görmek adına ailem böyle bir adım attı.

Son düzenleme:
Garson değil de komi olarak başlatırlar işe. Gençliğimde çok çalıştım lokantalarda zor iştir çok yorulursun fakat kafan rahat olur çalıştığın için eline para geçer laf işitmeyi, laf kaldırmayı öğrenirsin, uykun düzene girer. Hayırlı olsun şimdiden tecrübe olarak bak her olaya.

1 haftaya alışırsın. İlk günler işi öğrenirsin. Fazla üstüne gelmezler.
Hızlı olmaya dikkat etmelisin. Yaylana yaylana çalıştırmazlar kimseyi.

Bu arada kaç saat çalışacaksınız ve kaç TL alacaksınız?
Hakkınızı yedirmeyin.

1 haftaya alışırsın. İlk günler işi öğrenirsin. Fazla üstüne gelmezler.
Hızlı olmaya dikkat etmelisin. Yaylana yaylana çalıştırmazlar kimseyi.

Bu arada kaç saat çalışacaksınız ve kaç TL alacaksınız?
Hakkınızı yedirmeyin.
Daha bunu bilmiyorum ama iyi bir taraf var, o lokantada defalarca yemek yedim babamın arkadaşının lokantası yani

Vallaha hocam bazen şey diyorum, maaş vermesinler köle gibi çalışayım artık son zamanlarda biraz da yorgunum mental olarak. İnşallah geçer kısa sürede.

Sanırım uzun süreler kullanılmak kötü etkiledi beni

Daha bunu bilmiyorum ama iyi bir taraf var, o lokantada defalarca yemek yedim babamın arkadaşının lokantası yani
Küçük yaşta insanlara genelde kötü davranırlar. Kendi işini sana yaptırmaya çalışan,ezen vs. küçüksün diye üstüne giderler yani. Ama tanıdık bir yer olması iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı