İlk defa gözlük takan biri ne yapmalıdır?

sumplament

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk defa gözlük takıyorum. Miyopum, göz numaram 1,25. Yakında bir problem yok sadece uzağı göremiyorum. Bedenimin yeni parçası olan bu gözlük ile ne yapmalıyım, ne yapmamalıyım? Telefon, tablet ile fazla vakit geçirmemek gibi.

Göz numaram büyüsün istemiyorum.

Hocam gözlüğü ara ara çıkartıp uzaklara odaklanın.
Hocam gözlüğün etkisinin olup olmadığını test etmek için mi yoksa başka bir amacı mı var?

Ben kullanıyorum normale bakaraktan farkı yok bence.
Hocam Xiaomi kullanıyorum filtreyi bulamadım ama okuma modu diye bişey var ekran sarı oluyor biraz, ondan mı bahsediyorsunuz? Sarı derken ekran biraz soluk oluyor anladınız herhalde. :D

Hocam gözlüğün etkisinin olup olmadığını test etmek için mi yoksa başka bir amacı mı var?

Hocam Xiaomi kullanıyorum filtreyi bulamadım ama okuma modu diye bir şey var ekran sarı oluyor biraz, ondan mı bahsediyorsunuz? Sarı derken ekran biraz soluk oluyor anladınız herhalde. :D

Hayır gözülüklere takılan ışık kesme yeşil veya mor oluyor genelde.

Hocam gözlük bir tedavi değil sadece size kolaylık sağlayacak bir araç göz kaslarınız uzağa bakarken kendini kasmaya alışmış durumda dolayısıyla siz gözlük takmaya başlayınca uzağı çok rahat göreceksiniz yaşınız genç ise göz numaranızı azıcık da olsa arttıracaktır dolayısıyla arada gözlüğünüzü çıkartıp farklı uzaklıklardaki şeylere odaklanın bu benim teorim tabii zararı olacağını düşünmüyorum en iyi tavsiyeleri doktorunuza danışmalısınız bunlar benim düşüncelerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı