İlk defa iPhone'a geçerken neler yapılmalı?

Hocam yanlış anlamayın ama benim içim acıdı, yazmadan edemedim.

Telefonu alırken araştırma yaptınız mı? iPhone 11'e 12K verilmesini doğru bulmuyorum. O fiyata daha iyi telefonlar bulunabilir.

Belki AMOLED ekranlı Samsung falan alabilir ama bence değer şahsen ben olsam 12 mini alırdım SE 2 kullanıcısı olarak söylüyorum zaten cihazdan zarar etmeyecek piyasası da düşmüyor IPhone'ların yarın satmak istese yakın bir fiyata satar uzun yıllar da güncelleme alacak tabii IPS ekran olması düşündürüyor ama yazılım, güncellik, piyasası, Apple garantisi insanı cezbediyor yani fiyatlar uçtu artık yapacak bir şey yok orta segment Samsung A53 8K olmuş bence fiyatına değer ekran da çok berbat değil. 😀

Yani hızı ve işlemcisiyle de daha çok öne çıkıyor kendisi, iPhone.

Çok iyi bir web sayfasına, tasarımına sahip. Güzel bir tanıtım yöntemi kullanıyor. Zariflik de de öne çıkıyor.

Evet web sayfası ve müşteri hizmetleri çok iyi cidden. İşlemci konusuna gelirsek Android tarafında çok daha ucuz fiyatlara A13 bionic gücünde telefonlar var. Tasarım çok klasikleşti şahsen. Ve bu kadar verip IPS ve ekranlı çentik almak akıl işi değil.

Belki AMOLED ekranlı Samsung falan alabilir ama bence değer şahsen ben olsam 12 mini alırdım SE 2 kullanıcısı olarak söylüyorum zaten cihazdan zarar etmeyecek piyasası da düşmüyor IPhone'ların yarın satmak istese yakın bir fiyata satar uzun yıllar da güncelleme alacak tabii IPS ekran olması düşündürüyor ama yazılım, güncellik, piyasası, Apple garantisi insanı cezbediyor yani fiyatlar uçtu artık yapacak bir şey yok orta segment Samsung A53 8K olmuş bence fiyatına değer ekran da çok berbat değil. 😀
Evet orası öyle. Ben sadece ne yaptığını biliyor mu diye merak ettim. Eksilerini artılarını tarttı mı diye. Yoksa bir hışımla basıp almamıştır umarım. :D

Öncelikle hayırlı olsun hocam. İlk kurulumda iOS'a Taşı uygulamasını kullanın. Bütün fotoğraf, video, rehberi filan aktarır. Bu işlem tamamlandıktan sonra hemen eski telefonunuzu sıfırlamayın. Uygulamaları aktarmıyor çünkü ve "eksik bir şey var mı?" diye kontrol edin. Telefonu daima güncel tutun ama güncellemeden önce araştırın sıkıntılı bir sürüm olabilir (Ben yaşamadım hiç ama sağda solda duymuşluğum var). Batarya sağlığı açısından şarjını mümkün oldukça %20'nin altına düşürmeyin.

Not: Bende sizin gibi Android'den iPhone 11'e geçtim ilk iOS telefon olarak. Bunları kendi deneyimlerime göre yazdım.

Evet web sayfası ve müşteri hizmetleri çok iyi cidden. İşlemci konusuna gelirsek Android tarafında çok daha ucuz fiyatlara A13 bionic gücünde telefonlar var. Tasarım çok klasikleşti şahsen. Ve bu kadar verip IPS ve ekranlı çentik almak akıl işi değil.
A15 çıktı, A13 biraz eskide kalmaya başladı.

Ama her türlü alıyor iPhone güç, konfor, görünüm ve kamera konusunda.

S20FE gibi bir telefon fiyat konusunda 5000TL ucuz olmasına rağmen. Snap 865 çoğu yerde önde A13 Bionic'e göre önde. 120Hz AMOLED panelin 60Hz IPS panelden çok daha konforlu olacağı kesin. Şahsen S20FE daha güzel gözüküyor gereksiz çentiği olmadığından dolayı. Kamerada'da 11 bir zahmet önde olsun ama öyle aman aman bir fark olacağını düşünmüyorum olsa bile değmez zaten 5000TL için. Yani hocam iPhone almak ben paramı çöpe atmak istiyorum demektir. Ama parası olan alsın elma sonuçta 🙂

Hocam yanlış anlamayın ama benim içim acıdı, yazmadan edemedim.

Telefonu alırken araştırma yaptınız mı? iPhone 11'e 12K verilmesini doğru bulmuyorum. O fiyata daha iyi telefonlar bulunabilir.
Alternatif olarak S21 düşünüyordum sonra dedim Samsung'a güncelleme gelir birşeyi bozarlar vb. Gibi şeyler yüzünden iPhone'a yöneldim. En azından güncelleme de birşeyi bozmuyorlar, uzun süre kullanım için aldım ayrıca, ve en önemlisi ios olduğu için.

Alternatif olarak S21 düşünüyordum sonra dedim Samsung'a güncelleme gelir bir şeyi bozarlar vb. gibi şeyler yüzünden IPhone'a yöneldim. En azından güncelleme de bir şeyi bozmuyorlar, uzun süre kullanım için aldım ayrıca, ve en önemlisi iOS olduğu için.

Hocam keşke bir konu açsaymışsınız. Ama almışsınız bile güle güle kullanın. 11 de kesinlikle iyi telefondur üzmez sizi ama tek sıkıntısı gereksiz pahalı.

Geri
Yukarı