İlk defa motor sürecek biri hangi motoru tercih etmeli?

sarp.16

Femtopat
Daha fazla  
Şu anda 15 yaşındayım. Yaklaşık 1 aya 16 olacağım ve A1 ehliyet almayı hedefliyorum. Hangi motoru alsam bilmiyorum. En başta 125 cc'likle başlamak istiyorum ama elimde telef falan olur mu? Şu an aklımda Mondial 50 SFC var ama Çin malı almak içime yatmıyor, bir destek atarsanız sevinirim :) Hayırlı ramazanlar.

Şu anda 15 yaşındayım. Yaklaşık 1 aya 16 olacağım ve A1 ehliyet almayı hedefliyorum. Hangi motoru alsam bilmiyorum. En başta 125 CC'likle başlamak istiyorum ama elimde telef falan olur mu? Şu an aklımda Mondial 50 SFC var ama Çin malı almak içime yatmıyor, bir destek atarsanız sevinirim :) hayırlı ramazanlar.

Bütçen ne kadar bilmiyorum ama bütçen elverişli değilse Çin'den başka seçeneğin kalmıyor ilk motor olarak scooter öneririm ondan sonra daha yüksek CC modellere geçiş yapabilirsin ama illa vitesli motor istiyorum diyorsan RKS 125 r alabilirsin o bütçeler için uygundur.

@cinar_yasarrr Nerdeyse 10 bin lira daha pahalı. Bu bütçelerde 10 bin lira çok fazla para. Ayrıca Drift L dünya'nın en çok kullanılan motoskletlerinden bir tanesi. Türkiye'de de çok fazla kullanıcısı var. Yedek parça/servis konusunda hiçbir şekilde problem yaşanacak bir motosiklet değil. Allah korusun düşse, kaza yapsa toplaması çok maliyetli değil. TVS, hero, cf moto tarzı şirketlerin servis ağı pek iyi değil

Drift l kronik sorunları var diye biliyorum ama tercih edilebilirmi ilk motor olarak yani 50 cc başlasam sonra 125 e geçsem daha iyi olurmu acep?

@cinar_yasarrr neredeyse 10 bin lira daha pahalı. Bu bütçelerde 10 bin lira çok fazla para. Ayrıca Drift L dünya'nın en çok kullanılan motoskletlerinden bir tanesi. Türkiye'de de çok fazla kullanıcısı var. Yedek parça/servis konusunda hiçbir şekilde problem yaşanacak bir motosiklet değil. Allah korusun düşse, kaza yapsa toplaması çok maliyetli değil. TVS, Hero, CFMOTO tarzı şirketlerin servis ağı pek iyi değil.

Drift L Gördüğüm en kötü motosiklet ne kadar parçası olursa olsun aldığı güne Nalet eder sırf fiyatı az diye Herkeste var Tumsekten geçerken stop eden bir motordan bahsediyoruz :)

Bütçe açısından problemin yoksa 50cc ile başlamanı önermem. Saçma sapan Aroralar olmuş 70 bin lira zaten. 125CC daha iyi bir seçenek senin için.

@sarp.16

Drift L Gördüğüm en kötü motosiklet ne kadar parçası olursa olsun aldığı güne Nalet eder sırf fiyatı az diye Herkeste var Tumsekten geçerken stop eden bir motordan bahsediyoruz :)
Ben böyle bir şeyine rastlamadım hiç. Tecrübe ve şans meselesi tabii.

@cinar_yasarrr Nerdeyse 10 bin lira daha pahalı. Bu bütçelerde 10 bin lira çok fazla para. Ayrıca Drift L dünya'nın en çok kullanılan motoskletlerinden bir tanesi. Türkiye'de de çok fazla kullanıcısı var. Yedek parça/servis konusunda hiçbir şekilde problem yaşanacak bir motosiklet değil. Allah korusun düşse, kaza yapsa toplaması çok maliyetli değil. TVS, hero, cf moto tarzı şirketlerin servis ağı pek iyi değil
Drift L kronik sorunlu bir motosiklet onu da geçtim en başta Çinli bir marka. TVS uzun süredir bu motoru üretiyor ve dayanıklılığı ispatlanmış bir motor.

Geri
Yukarı