İlk defa oynamaya uygun hikayeli oyun önerisi

Daha önce başkasına yazmıştım şimdi buraya da yapıştırıyorum. Zaten bunlar en çok bilinen oyunlar. Benim şahsi önerim God of War ve RDR2'dir. Fakat sen ilk defa oynacaksan önce Mafia 1 öneririm (Definitive Edition). Hepsine bak hoşuna gideni oyna. ( önce açıklama eklediklerime bak. )

God of War (2018): Hiç oynamadıysan veya bilmiyorsan Yunan mitolojisinin hikayesini dinleyip oynamanı öneririm. Onun devam oyunu çünkü. God of War: Ragnarok da bu oyunun devamı ama daha PC'ye gelmedi. Benim 1. tercihimdir.

Detroit: Become Human: Her seçiminin farklı bir sonuç getireceği bir interaktif oyun. Oyunun birçok farklı sonu var bu yüzden tekrar tekrar oynamak mümkün.

The Witcher serisi: Şu an da ben de başladım. Seveni var ve güzel bir oyun gibi duruyor. Ben de bir ara başlamayı düşünüyorum. Seri 3 oyundan oluşuyor.

Red Dead Redemption 2: Çok bir şey söyleyemeyeceğim spoiler olmasın. En detaylı ve güzel oyunlar arasındadır. Genel eleştiri at sürmenin fazla olması ama öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum oyunda hızlı seyahat de mümkün. Hikayesi de mükemmel zaten.

The Last of Us: Oynamadığım için fazla detay veremem. Zombi istilasındaki bir adamı oynuyoruz. Benim de oynanacak listemde olan güzel bir oyun.

Mafia serisi: 3 oyundan oluşuyor. Ben sadece birincisini oynadım ve hikayesiyle en sevdiğim oyunlar arasına girdi. Tavsiye ederim. ( Mafia: Definitive Edition oyunun yenilenmiş hali. )

Assassin's Creed: Hiç oynamadığım için detay veremeyeceğim. Tek bildiğim bir suikastçiyi yönettiğimiz bir oyun olduğu. Bu da benim listemde.

Uncharted.
Resident Evil 7 ve 8 (village) (bir tane de korku oyunu ekleyeyim dedim.)
Batman: Arkham Knight.
Modern Warfare.

Neredeyse hiç hikayeli oyun oynamadım. Hikayeli oyun oynamak istiyorum ama çoğu oyunu oynarken sıkılıyorum. Sizce hangi oyunla başlamalıyım. (sistemim her oyuna yetiyor.)

Ne tip bir oyun istiyorsunuz? Persona serisinin hikayeleri güzeldir, uzun oyunlardır ama kısa oyunlar seven beni bile baymıyorlar.

Daha önce başkasına yazmıştım şimdi buraya da yapıştırıyorum. Zaten bunlar en çok bilinen oyunlar. Benim şahsi önerim God of War ve RDR2'dir. Fakat sen ilk defa oynacaksan önce Mafia 1 öneririm (Definitive Edition). Hepsine bak hoşuna gideni oyna. ( önce açıklama eklediklerime bak. )

God of War (2018): Hiç oynamadıysan veya bilmiyorsan Yunan mitolojisinin hikayesini dinleyip oynamanı öneririm. Onun devam oyunu çünkü. God of War: Ragnarok da bu oyunun devamı ama daha PC'ye gelmedi. Benim 1. tercihimdir.

Detroit: Become Human: Her seçiminin farklı bir sonuç getireceği bir interaktif oyun. Oyunun birçok farklı sonu var bu yüzden tekrar tekrar oynamak mümkün.

The Witcher serisi: Şu an da ben de başladım. Seveni var ve güzel bir oyun gibi duruyor. Ben de bir ara başlamayı düşünüyorum. Seri 3 oyundan oluşuyor.

Red Dead Redemption 2: Çok bir şey söyleyemeyeceğim spoiler olmasın. En detaylı ve güzel oyunlar arasındadır. Genel eleştiri at sürmenin fazla olması ama öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum oyunda hızlı seyahat de mümkün. Hikayesi de mükemmel zaten.

The Last of Us: Oynamadığım için fazla detay veremem. Zombi istilasındaki bir adamı oynuyoruz. Benim de oynanacak listemde olan güzel bir oyun.

Mafia serisi: 3 oyundan oluşuyor. Ben sadece birincisini oynadım ve hikayesiyle en sevdiğim oyunlar arasına girdi. Tavsiye ederim. ( Mafia: Definitive Edition oyunun yenilenmiş hali. )

Assassin's Creed: Hiç oynamadığım için detay veremeyeceğim. Tek bildiğim bir suikastçiyi yönettiğimiz bir oyun olduğu. Bu da benim listemde.

Uncharted.
Resident Evil 7 ve 8 (village) (bir tane de korku oyunu ekleyeyim dedim.)
Batman: Arkham Knight.
Modern Warfare.

İlk hangisini önerirsiniz?

Ne tip bir oyun istiyorsunuz? Persona serisinin hikayeleri güzeldir, uzun oyunlardır ama kısa oyunlar seven beni bile baymıyorlar.

Tür olarak bir tercihim yok. Keyifle oynatsın yeter.

Hocam o zaman persona 4-5 bakabilirsiniz. Her sırada oynanabiliyor her oyunun hikayesi ayrı.

Dediğim gibi, ilk Mafia 1 öneririm.

Çünkü diğer hikayeli oyunlar açık dünya tarzında. İstersen ana görev yaparsın, istersen yan görev yaparsın, istersen de boş gezersin. Fakat bu oyun sadece bir çizgide ilerliyor. Görevden çıkıp gezme tarzı bir şey yok. Bu yüzden fazla karışık değil ve yeni başlamak için ideal.

CoD oyunları ve Titanfall 2 banko akar diyorum ben. Marvel's Spider-Man Remastered da güzel olur. Oynaması, şehirde gezmesi bayağı zevkli; hikâyesi de fena değil. Eski gelmeyeceğini düşünüyorsan Batman: Arkham serisine de bak. Spider-Man, dövüş mekaniklerini falan hep bu seriden aldı. Uncharted: Legacy of Thieves de önerebilirim. Film gibi oyun. Bulmacalar ve platform kısmında tempo düşüyor biraz ama genel olarak bayağı akan bir oyun. Özellikle bir kovalama sahnesi var, mükemmel bir şey. Eşi benzerini zor bulursun. Kesinlikle dublaj ile oynayacaksan oyna bu arada. The Last of Us Part 1'i de söyleyeyim unutmadan. Hikâyeli oyunlara giriş için gayet iyi. İyi bir hikâye, oynanış, müzikler, grafikler. Tempo olarak da iyi, oyundan düşeceğini sanmıyorum hiç.

Çoğu oyun sıkıyor demişsin. Zibilyon tane iyi oyun var daha, onlara da zamanla gelirsin. Yukarıdakilerin başlangıç için iyi olduğunu düşündüğümden yazdım. Bu arada RDR 2'den Afgan görmüş gibi kaç. Muhtemelen ilk yarım saatinde düşüp bayılırsın. Ona gelmene daha var.

Yeni konular

Geri
Yukarı