İlk defa PC topladım eksiğim var mı?

Starline

Centipat
Ekran kartı.
MSI GTX 1660 Super Gaming X: 2.430 TL.
İslemci.
Ryzen 5 3600: 1.420 TL.
Anakart.
ASRock B450M PRO4: 735 TL.
RAM.
G.Skill 2×8 3200 Dual kit Vatan: 750 TL.
SSD.
Corsair MP510 240GB: 450TL.
Kasa.
Corsair Spec Delta 550W 80+: 730 TL.

Arkadaşlar ilk defa bilgisayar topladım eksigim var mı veya parcalar birbirine uygun mu bakar mısınız?

Bir de SSD'ye bu kadar para vermem normal mi daha ucuz ama aynı performansta SSD önerir misiniz?

Maliyetten kısarak ve performanstan ödün vermeden tavsiyelerinizi alabilirim.

Önemli soru.
HyperX Cloud Alpha kulaklık aldım anakartım bu kulaklığı destekler mi performans kaybı yaşar mıyım?

Tesekkur ederim.

Ekran kartı.
MSI GTX 1660 Super Gaming X: 2.430 TL.
İslemci.
Ryzen 5 3600: 1.420 TL.
Anakart.
ASRock B450M PRO4: 735 TL.
RAM.
G.Skill 2×8 3200 Dual kit Vatan: 750 TL.
SSD.
Corsair MP510 240GB: 450TL.
Kasa.
Corsair Spec Delta 550W 80+: 730 TL.

Arkadaşlar ilk defa bilgisayar topladım eksigim var mı veya parcalar birbirine uygun mu bakar mısınız?

Bir de SSD'ye bu kadar para vermem normal mi daha ucuz ama aynı performansta SSD önerir misiniz?

Maliyetten kısarak ve performanstan ödün vermeden tavsiyelerinizi alabilirim.

Önemli soru.
HyperX Cloud Alpha kulaklık aldım anakartım bu kulaklığı destekler mi performans kaybı yaşar mıyım?

Tesekkur ederim.
Kartın daha ucuz modellerinden birini alıp, SSD'yi 480GB bir şey alın. Aynı şekilde anakartın ATX versiyonuna çevirmenizi tavsiye ederim.

Almadıysan ekran kartının indirime girmesine bekle, her hafta 1 sitede indirime denk geliyorum, Gaming X olmayan Gaming modelini de alabilirsin ucuza bulursan. İşlemci de yine 1300 TL civarına bulunur, SSD normal maalesef, dediğim şeylerden para kısıp 1 TB HDD alabilirsin.

Kartın daha ucuz modellerinden birini alıp, SSD'yi 480GB bir şey alın. Aynı şekilde anakartın ATX versiyonuna çevirmenizi tavsiye ederim.
Kartta kesin kararım ssd 240gb yeterli cunku sadece windows ve csgo olcak hatta 120 gb nile olabilir nwme m2 öneriniz varsa alabilirim.
Anakartı neden atx versiyona cevirmem lazım acaba ?

İşlemci, anakart ve RAM daha uygun fiyatlı alınabilir:

Kartta kesin kararım ssd 240gb yeterli cunku sadece windows ve csgo olcak hatta 120 gb nile olabilir nwme m2 öneriniz varsa alabilirim.
Anakartı neden atx versiyona cevirmem lazım acaba ?
Kullanılmayacak alanın hızlı okuma ve yazma değerine sahip olması ne işinize yarayacak? Çok bir fark yok fiyat olarak, daha ileriye dönük olabilir. SSD'yi o kadar para verdikten sonra Samsung alın bari, hiç yoksa sağlam olur.

James Donkey marka SSD'ler uygun fiyatlı oluyor bir bakın derim.
James Donkey SSDlerin bir modelinde bildiğim kadarıyla kronik sorun vardı. Forumda sabitlenmiş bir konu da vardı bunun hakkında.
@Starline Bana kalırsa corsair gibi bir marka için bu fiyat ok bir fiyat. Sizi üzmeyeceğini düşünüyorum.

İşlemci, anakart ve RAM daha uygun fiyatlı alınabilir:
Asrock b450m ile b450 arasındaki fark nedir ?
James Donkey SSDlerin bir modelinde bildiğim kadarıyla kronik sorun vardı. Forumda sabitlenmiş bir konu da vardı bunun hakkında.
@Starline Bana kalırsa corsair gibi bir marka için bu fiyat ok bir fiyat. Sizi üzmeyeceğini düşünüyorum.
Corsairi begenmeyip james donkey onermek ...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı