İlk defa satranç turnuvasına katılacak birisi için tavsiyeler

İsimsizahmet

Picopat
Daha fazla  
Satranç turnuvasına ilk defa katılacağım ve bu konuda heyecanlıyım turnuvada neler yapmalıyım? Turnuva kuralları FIDE ye uygun olacak ben iyi oynadığımı düşünüyorum ve chess.com gibi internetten satranç oynamak hoşuma gitmiyor. Masa başı daha eğlenceli geliyor. Sizce nasıl hazırlanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Satranç turnuvasına ilk defa katılacağım ve bu konuda heyecanlıyım turnuvada neler yapmalıyım? Turnuva kuralları FIDE ye uygun olacak ben iyi oynadığımı düşünüyorum ve chess.com gibi internetten satranç oynamak hoşuma gitmiyor. Masa başı daha eğlenceli geliyor. Sizce nasıl hazırlanmalıyım?
Seviyeni bilemem ama açılışının fikirlerini, varyantlarına falan çalışmış olmalısın, oyun sonunun da iyi olması gerek. Eğer 1 gün öncesi için soruyorsan varyantlarını gözden geçir bence. O arada lichess kullanıyoru musunuz?

Satranç turnuvasına ilk defa katılacağım ve bu konuda heyecanlıyım turnuvada neler yapmalıyım? Turnuva kuralları fıde ye uygun olacak ben iyi oynadığımı düşünüyorum ve chess.com gibi internetten satranç oynamak hoşuma gitmiyor. Masa başı daha eğlenceli geliyor. Sizce nasıl hazırlanmalıyım?

Sakin kalın. Ve genel olarak rakibinizi okumaya çalışın, oyundan çok psikoloji önemli. Sakin kalın, ilçe 6.'sı olmuş bir amatörden ancak bu kadar tavsiye gelebiliyor. Başarılar dilerim!

Sakinleşip hem rakibin hamlelerini hemde yapacağınız hamlelere onun karşılıklarını düşünün. Acele etmeyin.

Sakin kalın. Ve genel olarak rakibinizi okumaya çalışın, oyundan çok psikoloji önemli. Sakin kalın, ilçe 6.'sı olmuş bir amatörden ancak bu kadar tavsiye gelebiliyor. Başarılar dilerim!

Yine de kendinizi Magnus Carlsen sanıp süre başlayınca tek tek taşları düzeltmeye filan kalkmayın :D

Satranç turnuvasına ilk defa katılacağım ve bu konuda heyecanlıyım turnuvada neler yapmalıyım? Turnuva kuralları fıde ye uygun olacak ben iyi oynadığımı düşünüyorum ve chess.com gibi internetten satranç oynamak hoşuma gitmiyor. Masa başı daha eğlenceli geliyor. Sizce nasıl hazırlanmalıyım?

Hocam turnuva bittiğinde ilk iş kazanıp kazanmadığınızı bana söyler misiniz çok merak ettim şimdi.

Seviyeni bilemem ama açılışının fikirlerini, varyantlarına falan çalışmış olmalısın, oyun sonunun da iyi olması gerek. Eğer 1 gün öncesi için soruyorsan varyantlarını gözden geçir bence. O arada lichess kullanıyor musunuz?

Lichess kullanmıyorum ekranda oynamayı sevmiyorum direk seviyemi şöyle diyelim chess.com da botların hepsinde 3 taç almaya çalıştım en son yendiğim bot 1500 elo olan antonio.

Yeni konular

Geri
Yukarı