Satranç turnuvasına nasıl hazırlanır?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 4700mq 3.40ghz
Gt740m 2gb
2x4 1600mhz
Samsung 870 Evo 500gb
Evet, cok az bir zaman içerisinde turnuva olacak il genelinde ve ben depremden dolayı hiç oynamadım. Pekiştirme için ne yapmamı önerirsiniz? Ben Chess.com'dan ha bire maç atmayı mantıklı buluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük 10 maç, 100 bulmaca, 1 haftaya fischer olursun.

Hayır günlük 10 maç yeterli değil.
Öncelikle büyük profesyonellerin maçlarını izlemeli 3 dakikalık olanları. Her hamlede bir dursun düşünsün desin " bu adam niye bu hamleyi böyle yaptı " diye. Satranç kanallarından da videolar izleyerek anlayabilir. Sonra artık günde 30 40 tane satranç maçı atsa güzel olur. 3 dakikalık maçlar atsın dersek 120 dakika eder en az. 2 saat yeterli olacak.

Öncelikle büyük profesyonellerin maçlarını izlemeli 3 dakikalık olanları. Her hamlede bir dursun düşünsün desin " bu adam niye bu hamleyi böyle yaptı " diye. Satranç kanallarından da videolar izleyerek anlayabilir. Sonra artık günde 30 40 tane satranç maçı atsa güzel olur. 3 dakikalık maçlar atsın dersek 120 dakika eder en az. 2 saat yeterli olacak.

Bahsettiğiniz site de birebir maç yapmak basit olacaktır. Lichess i öneririm daha zor. Sanal bot ile oynayın stockfish 1. seviyeden 8. seviye ye kadar var. Sıra sıra seviyelerini yenmeye çalışın zaten en fazla 4'ü yenebilirsiniz devamı biraz sıkıntılı olabilir sizin için. Ben kendim öyle yapıyorum bazen günde 8 saat satranç oynadığım oluyor.

Bahsettiğiniz site de birebir maç yapmak basit olacaktır. Lichess i öneririm daha zor. Sanal bot ile oynayın stockfish 1. seviyeden 8. seviye ye kadar var. Sıra sıra seviyelerini yenmeye çalışın zaten en fazla 4'ü yenebilirsiniz devamı biraz sıkıntılı olabilir sizin için. Ben kendim öyle yapıyorum bazen günde 8 saat satranç oynadığım oluyor.
Stockfish ile antreman gerçekten geliştiriyor. Oyuncular gibi hata yapmıyor ve daha mantıklı düşünmeye zorluyor. Şahsen 5. seviyeyi yenmiştim ama uzun süredir girmiyorum. Bu hafta da benim okullar arası satranç turnuvam var, hazırlanmam gerek.

Elonuz nedir hocam. Ben de merak saldım bir ara ama çok fazla vakit ayıramamıştım.

Elonuz nedir hocam. Ben de merak saldım bir ara ama çok fazla vakit ayıramamıştım.

Hatırlamıyorum ki. Çok eskiden oynardım şimdi işlerden dolayı vakit çok ayırmıyorum. Ama 2'li bir şeyler vardı sanırım 2 binli bir rakam. Şu an istesem de bakamam hesabıma kusura bakmayın çünkü şifremi bilmiyorum.

Stockfish ile antrenman gerçekten geliştiriyor. Oyuncular gibi hata yapmıyor ve daha mantıklı düşünmeye zorluyor. Şahsen 5. seviyeyi yenmiştim ama uzun süredir girmiyorum. Bu hafta da benim okullar arası satranç turnuvam var, hazırlanmam gerek.

Hangi şehir ben mersindeyim belki aynıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı