İlk defa sigara içince bağımlısı oldum

Sigara bağımlılığı psikolojik olarak başlar, sonrasında vücudun kimyasal dengesini değiştirerek fiziksel hale gelir. 1 dal içerek bağımlı olamazsın ama bana kalırsa senin bağımlı olasın var. Sigara hiçbir zaman içilecek şey değildi ama özellikle bu devirde başlamak salaklıktan başka bir şey değil. Sorunlarını sigarayla çözemezsin, sorunlarının arasına bir tane daha eklersin.

Yaşadığım sıkıntılardan dolayı 1 yıldır günde sabahları sadece 1 tane keyfine içiyorum bazı günler hiç içmiyorum. Bağımlısıda olabilirdim senin iradene bağlı her şey.

Arkadaşlar dün ailevi sorunlar nedeniyle sigaraya başladım. Şimdi bağımlısı oldum, ilk içenlerde mide bulantısı kusma falan yapar mış ama bende hiçbir şey yapmadı. Hoşuma gitti ayrıca, bağımlısı olmak istemiyorum. Kendimi nasıl durdurabilirim var mı bir tavsiyeleriniz?
Beyninde bırak yani paketi at , kendinden uzak tut değil direk at. Çakmağın varsa at. Hatırlatan arkadaşın varsa uzak dur. Sigara ile ilgili her şeyden uzak dur.

Arkadaşlar dün ailevi sorunlar nedeniyle sigaraya başladım. Şimdi bağımlısı oldum, ilk içenlerde mide bulantısı kusma falan yapar mış ama bende hiçbir şey yapmadı. Hoşuma gitti ayrıca, bağımlısı olmak istemiyorum. Kendimi nasıl durdurabilirim var mı bir tavsiyeleriniz?
Kanka git CS falan oyna mis gibi bilgisayarın var, ne sigarasından bahsediyorsun. İlk içişte bağımlı olunmaz. 15-20 defa içtim ve bağımlı olmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı