İlk deneme sınavından kötü puan almak diğer sınavları etkiler mi?

XliaJR

Femtopat
Daha fazla  
8. sınıf öğrencisiyim deneme olduk 322 puan aldım denemem çok kötü geçti hedefim 400, 420 idi ama 322 aldım sorular basitti ve ilk ünite konularıydı herkes yaptı ailem bana çok kızdı böyle olursa LGS'de sonuncu olacaksan, senden adam olmaz falan LGS'de böyle geçer diye tereddütler başladı çok korkuyorum ilk deneme sınavından her şey belli olur mu? Sizlerin nasıl oldu ilk deneme, sonradan yükselttiniz mi LGS falan nasıl geçti?

8. sınıf öğrencisiyim deneme olduk 322 puan aldım denemem çok kötü geçti hedefim 400, 420 idi ama 322 aldım sorular basitti ve ilk ünite konularıydı herkes yaptı ailem bana çok kızdı böyle olursa LGS'de sonuncu olacaksan, senden adam olmaz falan LGS'de böyle geçer diye tereddütler başladı çok korkuyorum ilk deneme sınavından her şey belli olur mu? Sizlerin nasıl oldu ilk deneme, sonradan yükselttiniz mi LGS falan nasıl geçti?
Deneme sonuçlarını dikkate al ama çok üstünde durma ben denemeden bi ara 344 almıştım gerçek sınavda 446 yaptım

1 senen var daha önünde, gerçekten istediğin puanı almak için yeter mi bilmem ama kesinlikle düzgün çalışırsan puanın artar. Bu moralini düşürmesin, hatta daha iyisini yapman için moral versin, gerisi verimli çalışmakta kolay gelsin.

Çalışmadan girdiğin sınavın sonucunun zerre önemi yok. O sınav sana ilerde nasıl bir sınavla karşılaşacağını gör diye yapılıyor. Planlı çalışmaya devam et, seni bugün azarlayanlar yarın gurur duysun.

İlk denememle sınav sonucum arasında çok fark var. Kafaya takma. Şu an, o zamanlar hayal edemediğim bir okuldayım.

İlk denemem 360 idi orta ve sonlarda 485-490 civarı alıyordum LGS de de 2021-22 sınavında da 455 aldım denemelerin hiçbir önemi yok yani.

Denemeler bazen kötü geçebilir ilki sonu farketmez normaldir. Ayrıca denemeler bazen gereksiz zor ya da kalitesiz olabiliyor. Önemli olan gerçek sınava kadar her denemede eksikleri görüp onları kapatmaya çalışmak.

Geri
Yukarı