İlk dönem 54 2. dönem 48 ortalamayla sınıf geçilir mi?

leandd

Centipat
Daha fazla  
Şu an 9. sınıfım ortalamam 48. girilmeyen sözlüler var daha ilk dönem ise 54 geçiyorum değil mi? Bir de 5 dersten kaldım içinde bir baraj ders var bu kaldığım baraj ders için sorumluluğa gireceğim değil mi diğerleri baraj ders değil. Bu arada edebiyattan geçtim.

2. dönem ortalamanızı 46 ve üzeri yapın yeter, geçersiniz. O dersten sorumlu kalır mısınız orasını bilemiyorum. O konu hakkında net konuşmak istemem ama diğer derslerden sorumluluğa kalmazsınız. Edebiyat dersinden de geçmişsin zaten.

2. dönem ortalamanızı 46 ve üzeri yapın yeter, geçersiniz. O dersten sorumlu kalır mısınız orasını bilemiyorum. O konu hakkında net konuşmak istemem ama diğer derslerden sorumluluğa kalmazsınız. Edebiyat dersinden de geçmişsin zaten.

Yani biyoloji kimya ingilizceden sorumluluğa kallmam değil mi?

@leandd kalmazsın ama o haftalık 7 saatlik dersten kalır mısın onu bilmiyorum. Edebiyat gibi baraj ders olup olmadığını ders hocana sorarak öğrenebilirsin. Net bilgi verecektir, buraya da yazarsın.

Yıl sonuna göre ortalaman 50 ve üzeri olursa sadece baraj derslerin sorumluluk sınavına girersin Edebiyat gibi. Diğer derslerin sorumluluğuna girmezsin ve ikinci dönem ortalaman 46 ve üzeri olmalı. 54+46=100/2=50. Basit aritmetik ortalama hesabı, kaldığınız dersler nedir?
O zaman bu dediğimi baz alın. Ortalaman 46 ve üzeri olduğu sürece doğrudan sınıf geçersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı