İlk iş mülakatı

LinkedIn üzerinden çalışanların ilgi alanlarına ve okudukları okullara bak, ortak nokta bulmaya odaklan çünkü insanlar ortak noktası ve paylaşacak bir şeyleri olan insanları işe almaya daha meyilli oluyorlar.

Aday 22 nasıldı?
- Haa evet benimle aynı okuldan mezun olan at binmeyi seven aday mı? Kesinlikle uygun bir profil.

Araştırdım ama hiç koymamış özel bilgi sadece çalıştığı yer ve yaptığı iş yazıyor.

Yorum yapan herkese teşekkürler haftaya pazartesi stajyer olarak başlatırız eğitiriz seni dediler para muhabbetini konuşmadım tahminimce düşük olacak.
Birkaç aydan sonra hakkınızı istemeyi unutmayın. Ben ilk iş yerimde öğreneyim gerisi önemli değil diye girdim 4 ay 1 kuruş para almadan çalıştım söylemeye çekindiğim için. Evet öğreniyorsunuz ama sonradan kullanıldığınızı anlayınca kötü hissediyorsunuz. Hayırlı olsun hocam inşallah çok güzel bir tecrübe olur.

Birkaç aydan sonra hakkınızı istemeyi unutmayın. Ben ilk iş yerimde öğreneyim gerisi önemli değil diye girdim 4 ay 1 kuruş para almadan çalıştım söylemeye çekindiğim için. Evet öğreniyorsunuz ama sonradan kullanıldığınızı anlayınca kötü hissediyorsunuz. Hayırlı olsun hocam inşallah çok güzel bir tecrübe olur.

Umarım hocam, öyle yapacak insanlara benzemiyorlar pek şu an tek sıkıntım iş yeri çok uzak ve şimdilik servis yokmuş yeni bina almışlar 1 aya oraya geçilecekmiş ona geçince servis olacak dendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı