İlk kez camiye giderken nelere dikkat edilmeli?

Dostlar selam, daha önce hiç camiye gitmedim neler yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?
Önce abdest al. Üstüne sade veya düz renkli kıyafetler giy. Çünkü grup kıyafetleri gibi kıyafetler giyerseniz bazı kişiler size dik dik bakabilir ve rahatsız olabilirsiniz. (Denendi ve onaylandı👍)

Dostlar selam, daha önce hiç camiye gitmedim neler yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Üstüne başına dikkat et temiz giyin.
Abdestini al.
Camiye git.
Bayan isen bayanların yerine erkek isen erkeklerin yerine geç.
Sünnet namazı kıl.
Farz namazda müezzin Allah'u ekber Allah'u ekber diye mikrofona bağıracak(kamet getirecek topluluk ile kılınan namaz için)
Herkes ayağa kalkınca ayağa kalk.
İmama uyarak namaz kıl.
Sonra sünnet rekat varsa onu kıl.
Tespihata kalacaksan kal.
Camiden çık.

Abdestini al.
Camiye git.
Sünnet namazı kıl.
Farz namazda müezzin Allah'u ekber Allah'u ekber diye mikrofona bağıracak(kamet getirecek topluluk ile kılınan namaz için)
İmama uyarak namaz kıl
Sonra sünnet rekat varsa onu kıl
Camiden çık.
Bence gayet açıklayıcıydı...

Önce abdest al. Üstüne sade veya düz renkli kıyafetler giy. Çünkü grup kıyafetleri gibi kıyafetler giyerseniz bazı kişiler size dik dik bakabilir ve rahatsız olabilirsiniz. (Denendi ve onaylandı👍)

Abdestini al.
Camiye git.
Sünnet namazı kıl.
İmama uyarak namaz kıl
Sonra sünnet rekat varsa onu kıl
Camiden çık.

Gördüğünüz gibi cevap yazmak çok zor değilmiş teşekkür ederim cevaplarınız için.

Biraz garip bir soru ama şöyleki düzgün bir şekilde abdest al ve içeriye ilk girdiğinde tahhiyetü'l-namazı kıl yani 2 rekat mescid namazı kılacaksın bu farz değildir sünnettir yani kılman mecburi değildir sonrasında cemaat halinde namaz kılarken niyete dikkat edeceksin sonrası içinde namaz kılmayı öğrenmen gerekiyor bu kadar.

Geri
Yukarı