İlk kez iPhone kullanmak için hangisi alımamalı?

Bide 6s artık güncelleme alsa ne değişe bilir ki artık x ve 11 ailesine baz alınarak güncellemeler gelmiyor mu
Şöyle düşün benim cihaz düz 6 artık güvenlik güncellemeler hariç hiçbir şekilde güncelleme verilmiyor. Bu güncellemeler çeşitli stabilize güncellemeler, servis güncellemeleri, donanımsal performans güncellemeleri ve kozmetik güncellemeler(örneğin ios 13 karanlık mod). Kısacası artık ben mazide kaldım ios sürümüm eski olduğu için birkaç ay içinde bazı uygulamalar telefonuma uyumlu olmayacak , ve halen şu an var(lol tft gibi).

Şöyle düşün benim cihaz düz 6 artık güvenlik güncellemeler hariç hiçbir şekilde güncelleme verilmiyor. Bu güncellemeler çeşitli stabilize güncellemeler, servis güncellemeleri, donanımsal performans güncellemeleri ve kozmetik güncellemeler(örneğin ios 13 karanlık mod). Kısacası artık ben mazide kaldım ios sürümüm eski olduğu için birkaç ay içinde bazı uygulamalar telefonuma uyumlu olmayacak , ve halen şu an var(lol tft gibi).
Şu an 6 kullaniyorsun peki 6s e nee zaman a kadar güncelleme gelir 1 sene daha alır mi ?

Şu an 6 kullaniyorsun peki 6s e nee zaman a kadar güncelleme gelir 1 sene daha alır mi ?
iPhone da güncelleme desteği bitmesi şöyle olur;
örneğin ios 13 çıkmadan önce en eski güncelleme verilen cihazlar vardır. Bunu iPhone internet üzerinden yeni ios sürümünün verileceği cihazları duyurur zaten .

6s konusuna gelirsek 13 de bırakılacak bence. 6s sonrası aynı döngü 7 için ondan sonra 7s,+ içinde sürecek. Tabii bunu bilemeyiz telefon satış adedi, kullanıcı sayısı gibi değişkenler vardır. Ancak apple maks 5 sene verdiğini gözlemledim ben.

Şuan güncelleme verilen en eski cihaz 6s ve yakın bir zamanda kesilecek, o kadar para verip güncelleme almamak saçma olur.
iPhone 6s IOS 14 alacak diye biliyorum sızdırılan listede veya yayınlanan listede vardı IOS 14 için, ama IOS 15 alacağını düşünmüyorum.
Tutulan bir model olduğu için olası. Ama Apple bu sağı solu belli olmaz 6 içinde 12 verilemeyebilir dediler ama verildi. Cihazın teknik özellikleri, satış ve kullanıcı sayısına göre yapılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı