İlk kez işe girecek birisi neye dikkat etmeli?

Gülümser ol, kendini vazgeçilmez sanma, nazik ve terbiyeli ol ama kendini de kimseye ezdirme.
Kişisel hayatımda da Soft ve kendi halinde takılan, minimal ve neşeli birisiyim bu yüzden zorlanacağımı düşünmüyorum.

Kurumsal yer yani asgari ücret alacağım fakat herkes fast food sektörünün çok kötü olduğunu söylüyor. Almayı çok istediğim şeyler var sırf onları almak için çalışacağım en sonunda değeceğini düşünüyorum.
Uyku saatlerini düzenle. Uykunu iyi al.
Uyku problemim yok, teşekkürler.
Kimseyle gereğinden fazla muhattap olma işini yap evine git benden tavsiye bu olsun.
Bende böyle düşünüyorum, en doğrusu bu olabilir.

Hiç bir şey olmaz rahat ol. Bir laf vardır ya elin işi bitmez diye yani ne kadar çok çalışırsan o kadar işin olur aynı maaşıda alırsın oralarda mesai falan oluyor mu bilmiyorum. Merak ettiğim 16 yaşında sigorta falan yatırıyolar mı asgari ücret üzerinden. Reşit olmayanı nasıl çalıştırıyolar yani

Hiç bir şey olmaz rahat ol. Bir laf vardır ya elin işi bitmez diye yani ne kadar çok çalışırsan o kadar işin olur aynı maaşıda alırsın oralarda mesai falan oluyor mu bilmiyorum. Merak ettiğim 16 yaşında sigorta falan yatırıyolar mı asgari ücret üzerinden. Reşit olmayanı nasıl çalıştırıyolar yani
Bu gün saatlerce oradan oraya koşuşturup belge çıkarttırdık ve eve de az önce geldim. Sigorta yatırıyorlar o kesin fakat anladığım kadarıyla pek bir anlam ifade etmiyor. 16 yaşın üstündeki kişiler ailelerinin ve kendilerinin rızasıyla işe girebiliyor.

Geri
Yukarı