İlk kez laptop kullancak birisi için tavsiyeleriniz var mı?

ChaosBey

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Şimdi okuyan ama ilerde işşiz.
İlk Kez laptop kullanacak birisine tavsiyeleriniz var mı?

Üniversiteye gideceğim için mecburiyetten laptop aldım (daha elime ulaşmadı.) Ama daha önce kullanmadığım için fikrim yok.
Laptop kullanırken bunu yapmalısın dediğinizi tavsiyeleriniz ile bunu yapmamalısın dediğiniz tavsiyelerinizi yazar mısınız?

Aldığım laptop Monster Abra A5 v16.5.2 +8 GB RAM opsiyonlu. (+ 1 TB HDD var elimde onu da ekleyeceğim.)
Neden Monster aldın demeyin lütfen! Benim sorum net ilk kez laptop kullanacak birisine laptop kullanmak hakkında tavsiye.

Son düzenleme:
Normalde masaüstü mü kullanıyordun? Laptoplar teknoloji ile alakası olmayanlar için. O yüzden pek bir şey yapmaya gerek yok. Normal bilgisayarda ne yapılıyorsa onları yaparsın. Ekstra olarak ışık güç ayarlarını değiştirebilirsin.
Bir de Monster'ın ne sorunu var ki alınmayacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tadını çıkaracaksın pek tavsiyelik bir şey yok. Fazla ısımadığına dikkat et aksi taktirde çabuk ömrünü doldurur. Laptop hava almayacağı zeminlerde durmasın yatak ,yorgan gibi.

Normalden fazla ısınıyorsa havalandırma girişine göre güzel bir soğutucu al genelde laptoplar fazla ısınır masaüstülere göre ısındıkça da performansı düşüyor.

Üniversiteye gideceğim için mecburiyetten laptop aldım (daha elime ulaşmadı.) Ama daha önce kullanmadığım için fikrim yok.
Laptop kullanırken bunu yapmalısın dediğinizi tavsiyeleriniz ile bunu yapmamalısın dediğiniz tavsiyelerinizi yazar mısınız?

Aldığım laptop Monster Abra A5 v16.5.2 +8 GB RAM opsiyonlu. (+ 1 TB HDD var elimde onu da ekleyeceğim.)
Neden Monster aldın demeyin lütfen! Benim sorum net ilk kez laptop kullanacak birisine laptop kullanmak hakkında tavsiye.

Menteşelerine dikkat et ekranı açarken hızlı ve zorlayarak açma. Fazla sarsma.

İlk önce kapağını açın ve Power tuşuna basın (!)
Windows kur güncelleştirmeleri yap ve Monster'ın verdiği driver USB'sinden sürücüleri kur.
Afiyet olsun 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Laptop aldıktan sonra ne yapacağımı sormadım aktif olarak kullanırken neleri yapmalıyım neleri yapmamalıyım diye tavsiyeler istedim sayın Başlığı Düzenleyen Yönetici.

İlk baş kargo poşetini açacağım ama sıkıntı olur mus?
Normalde masaüstü mü kullanıyordun? Laptoplar teknoloji ile alakası olmayanlar için. O yüzden pek birşey yapmaya gerek yok. Normal bilgisayarda ne yapılıyorsa onları yaparsın. Ekstra olarak ışık güç ayarlarını değiştirebilirsin.
Birde Monster ın ne sorunu varki alınmayacak?
Evet hep masaüstü kullandım. Laptopa geçince nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Ekranı köşeden değilde ortadan kapat, klavyeyi sert kullanma hava girişlerini kapatma vs. gibi tavsileriniz var mı?

Her gün Monster'i kötüleyenleri görüyorum.

Tadını çıkaracaksın pek tavsiyelik bir şey yok. Fazla ısımadığına dikkat et aksi taktirde çabuk ömrünü doldurur. Laptop hava almayacağı zeminlerde durmasın yatak ,yorgan gibi.
Anladım teşekkürler.
Menteşelerine dikkat et ekranı açarken hızlı ve zorlayarak açma. Fazla sarsma.
Dikkat edeceğim.

Erken Undervolt edip düşük sıcaklıklar sağlanacağı için macunun uzun ömürlü olmasını öneririm. Undervolt edin.
Zararı olmasın?

Normalden fazla ısınıyorsa havalandırma girişine göre güzel bir soğutucu al genelde laptoplar fazla ısınır masaüstülere göre ısındıkça da performansı düşüyor.
Erzuruma gideceğim için PC'yi camda dışarı bırakarak oynarız artık. (Gerekirse alacağım.)
Windows 10'u kur ve sürücülerini yükle. Hepsi bu kadar.
Onu yapacağım zaten. Üstüne gereksiz Windows programlarını kaldırım sık kullandığım programları kuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı