İlk kez Linux kullananlara tavsiyeler

Korktuğumdan değil, istemediğimden. Sürekli kod yazmak zorunda mıyım ben arkadaş.

Dostum Debian tabanlı dağıtımlarda kod yazmıyorsun bile terminali açmana gerek yok. Hayatında 1 kere Linux kullanmamışsın uydurduğun bilgilerle kod yazmak zorunda mıyım falan diyorsun. Kod yazma debian/ubuntu dağıtımlarda yok bile çoğu kişi yazmıyor Windows gibi aynı.

@Sinyor Ezio Auditore hayır dediğim gibi kendi mağazası da var oradan tek tıkla kuruyorsun ve emin olki programları kurmak daha kısa oluyor.

Mağazasından indirmene gerek yok internetten deb dosyası da indirebilirsin.

Dostum Debian tabanlı dağıtımlarda kod yazmıyorsun bile terminali açmana gerek yok. Hayatında 1 kere Linux kullanmamışsın uydurduğun bilgilerle kod yazmak zorunda mıyım falan diyorsun. Kod yazma debian/ubuntu dağıtımlarda yok bile çoğu kişi yazmıyor Windows gibi aynı.
Her ne olursa olsun, ben bir oyuncuyum. Oyuncular için Windows her türlü daha iyi. Örneğin AC Valhalla, Starfield gibi oyunlarda Linux desteği yok. Kod yazmadan veyahut uygulama kurmadan bu oyunları Linux'ta nasıl çalıştıracaksınız?

Her ne olursa olsun, ben bir oyuncuyum. Oyuncular için Windows her türlü daha iyi. Örneğin AC Valhalla, Starfield gibi oyunlarda Linux desteği yok. Kod yazmadan veyahut uygulama kurmadan bu oyunları Linux'ta nasıl çalıştıracaksınız?

1689247836014.png

Öncelikle bak kardeşim Assassin's Creed Valhalla'nın desteği var. İkincisi ise evet hiçbir şey öğretmek istemeyip bütün gün oyun oynayan hatta hayatı oyun olan kişiler için Windows daha iyi. Fakat herkes sizin gibi değil insanlar yaz tatilinde kendine bir şey katmak istiyor maalesef.

@Sinyor Ezio Auditore dostum takmışsın oyuncular için Linux'un amacı oyun için değil ve az önce denilen gibi bu Linux'un değil geliştiricilerin ayıbı onlar Linux'a uyumlu yapmamış ve B, r gün format atıcağında lisans ücreti ödemen gerekiyor bence bu enayilik.
Biraz önce ya siz veya arkadaş, oyun için Linux gibi zırva yapıyordu onun için söyledim. Ödemem gerekiyorsa öderim, Linux kullanmaktan iyidir.

İkincisi ise evet hiçbir şey öğretmek istemeyip bütün gün oyun oynayan hatta hayatı oyun olan kişiler için Windows daha iyi. Fakat herkes sizin gibi değil insanlar yaz tatilinde kendine bir şey katmak istiyor maalesef.
Özür dilerim, bir daha gençliğimi veya yaz tatilimi nasıl geçireceğimi size sorarım. Olur mu? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı