İlk kez oy verecek gençlere "İlk oyum Erdoğan'a" postası gönderiliyor!

İlk sinemaya gidişin: Sinema bileti olmuş 80 TL.
İlk kalbinin hızlı atışı: Sevgili olmak, el ele tutuşup sokakta dolaşmak yasak neredeyse neyin kalp atışı?
İlk telefonun: Açıklamaya gerek var mı? Düzgün telefonlar minimum 20.000 TL
İlk tatilin: Hala tatile gidebilen var mı?
İlk uzun yolun: Otobüs-tren bilet fiyatlarından haberleri yok galiba. En dandik 0 araba 400.000 TL. Benzin/mazot uçmuş.
İlk evden uzağa gidişin: Kiralar uçmuş, üniversitelerin çoğunda yurtlar minimum 4 kişilik, birçoğunda yer yok. Yıllarca üniversiteye giden gariban öğrenciler cemaat yurtlarına mahkum bırakılmış.
İlk şifren: Henüz buna bir engel yok çok şükür.
İlk okula gidişin: Öğrenciye yarış atı muamelesi yapan, 20 senede 100 kez değişen sınav sistemleri

Komik bir çaba.
Suyun var?

Su bile olmuş kaç lira. Su lan bu.

Valla laf atanı var, dik dik bakanı var, ahlak bekçiliğine soyunanı var. Yine bir sorun yaşanmıyor sıklıkla ama zihniyet o. Okullarda kızlarla erkekler beraber okumasın, bir araya gelmesin.
Laf atan olmadı da, dik dik çok baktılar. Haklısınız böyle şeylerin dahi olmaması gerek.

Gençlere bunu vererek oy alabileceklerini sanmıyorum. :D Gençlerin istediği, teknoloji, telefon ve bilgisayar. Gençlerde adamakıllı telefon, bilgisayar olmadığı sürece neden malum partiye oy versin ki? Açıkçası vereceklerini sanmıyorum, umarım vermezler.
Kuru kuru mektupla olmaz ki bu iş? Ben cariye isterim oy başına. 😀🥵

Yeni konular

Geri
Yukarı