İlk önce işlemciyi mi ekran kartını mı yükseltmeliyim?

Bence ekran kartından başla yükseltmeye daha yüksek grafikli oyunlar oynamak istiyormuşsun çünkü. Bilgisayarda farklı yaptığın şeyler var mı peki? İşlemciye işin ne kadar düşüyor?
İşlemci, anakart değiştirmeni öneririm. Ekran kartı bulunabilirliği ortada, bulunduğunda ki fiyatları da keza öyle.
İşlemci + Anakart + RAM zaten ekran kartı fiyatına gelecek neredeyse. Arkadaşın bütçede önemli tabi.

Bu arada PSU kaç watt?

Dediğiniz oyunlar için GT1030 ne kadar idare eder emin değilim(720P-30FPS? Belki). Bir süre daha idare ederim oyunları 1080p orta ayarlarda rahat rahat oynamak istiyorum diyorsanız 1650 almak mantıklı olabilir. Ama yok ben artık bu sistemden tam olarak kurtulmak istiyorum derseniz satıp APU alabilirsiniz. Ama yine fazla performans beklemek yanlış olur. GoW bildiğim kadarıyla hatırı sayılır biçimde işlemcide istiyor.

Hocam çok ucu açık bir bütçe ama en üst limit olarak düşünüyorum. 2-3K civarına elinizdekini çok rahat satarsınız. 12K civarı 1660S'ya da Ti olan bir sistem alınabilir.

Mantıklı geldi teşekkürler.

Bence ekran kartından başla yükseltmeye daha yüksek grafikli oyunlar oynamak istiyormuşsun çünkü. Bilgisayarda farklı yaptığın şeyler var mı peki? İşlemciye işin ne kadar düşüyor?

İşlemci + Anakart + RAM zaten ekran kartı fiyatına gelecek neredeyse. Arkadaşın bütçede önemli tabii.

Bu arada PSU kaç watt?

Kaç watt olduğunu hiç bilmiyorum hiç bakmadım. işlemciye pek işim düşmüyor video izliyorum discordda takılıyorum nadiren de video editlemek ile uğraşıyorum.

Kaç watt olduğunu hiç bilmiyorum hiç bakmadım. işlemciye pek işim düşmüyor video izliyorum discordda takılıyorum nadiren de video editlemek ile uğraşıyorum.
Amazon japonyadan rx600 veya 6600xt alabilirsiniz 8 bin liraya gelir yaklaşık olarak. Güç tüketimi az olan kartlar ama gerekirse psu için bütçeniz kalıyor zaten.

İşlemci + anakart + RAM zaten ekran kartı fiyatına gelecek neredeyse. Arkadaşın bütçede önemli tabii.

Kullandığı işlemci i5 3570, 1650 ile dahi yer yer darboğaz sorunu yaşar. İnternette örnekleri mevcut.
Öncelik sorduğu için önce sistemin yükseltmeye hazırlanması gerekir.

Geri
Yukarı