İlk vize haftam ve çok gerginim

SpaceSoldier

Kilopat
Yer
Pluton
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam. İlk vizelerim ve ben cidden hiçbir şey bilmiyormuş gibi hissediyorum. Diferansiyel, termodinamik, statik... Ciddi manada kendimi kötü hissediyorum. Kesin geçerim dediğim derslerde bile tökezliyorum. Keyfim çok bozuk. Önümüzdeki hafta Full sınavlarım var. İyi kötü bir şeyler biliyorum ama çok gerginim nasıl üstesinden gelicem hangi birine çalışacağım ne yapacağım inanın canım çok sıkkın. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? En zor derslere mi çalışayım, biraz bildiklerime mi? Hiç bilmediklerime mi ne yapayım ben cidden sinirlerim bozuldu.

Hocam unutmayın gergin olmanız ve stres yapmanız size bildiklerinizide unutturur. Besmele çekin ve kendinize güvenin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. İlk vizelerim ve ben cidden hiçbir şey bilmiyormuş gibi hissediyorum. Diferansiyel, termodinamik, statik... Ciddi manada kendimi kötü hissediyorum. Kesin geçerim dediğim derslerde bile tökezliyorum. Keyfim çok bozuk. Önümüzdeki hafta Full sınavlarım var. İyi kötü bir şeyler biliyorum ama çok gerginim nasıl üstesinden gelicem hangi birine çalışacağım ne yapacağım inanın canım çok sıkkın. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? En zor derslere mi çalışayım, biraz bildiklerime mi? Hiç bilmediklerime mi ne yapayım ben cidden sinirlerim bozuldu.

IIBF mezunuyum. Vize ve finallerden iki hafta önce sosyal hayatımı offline moda alıyordum. Tamamen sınavlarla yatıp kalkıyordum. Bunu mühendislik için bir hafta daha genişletebilirsiniz (Dersleri birebir takip edip gerekli okumaları yaptığınızı varsayıyorum).
İlk seneniz stres olmanız da gayet doğal. Elinizden geleni yapın sonuçlar olumsuz olsa dahi düzeltmek için önünüzde uzun bir süreç var. Zamanla hangi hoca nasıl sorular soruyor zaten kavrarsınız. İlk sınavların tadını çıkartın. İkinci hatta üçüncü sınıfta aa ne kadar kolaymış bunu mu yapamamışım diyeceksiniz.

Güncelleme. Bugün olduğum sınav cidden kötü geçti ama sınıftan geçen bir kişi bile çıkmaz muhtemelen. :D Onun haricinde gayet temiz geçti sınavlar. Özellikle termodinmaik ve statik gayet iyiydi. Kasmaya pek gerek yokmuş.

Güncelleme. Bugün olduğum sınav cidden kötü geçti ama sınıftan geçen bir kişi bile çıkmaz muhtemelen. :D Onun haricinde gayet temiz geçti sınavlar. Özellikle termodinmaik ve statik gayet iyiydi. Kasmaya pek gerek yokmuş.

Sevindim. Çan eğrisi mi var yoksa her koyun kendi bacağından mı asılıyor? + termodinamik sonuçları açıklanmadan çok umutlanma hocam, sonuçlarda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı