İlledelinux Bazı Tuşlar FN'ye Basmadan Çalışmıyor

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
İlledelinux Debian Openbox 64 bit kurdum. Kurulumda belirlediğim şifreyi bile kaç denemenin ardında girebildim. Kurulumda düzgün çalışan klavyenin bazı tuşları -u, ı, o, p, j, k, l, ş, m, ç, .- şu an FN'ye basmadan çalışmıyor. Şu yazıyı yazabilmek için harcadığım emeği kurulum boyunca yaşamamıştım, yardımlarınızı bekliyorum.
Not: Şu konudaki sorunun aynısını yaşıyorum, öneilen çözümler işe yaramadı. Konu sahibi numlock kapatarak çözmüş ancak benimki dahili klavye, numlock falan yok.
Ekleme: Şu linkten de bakabileceğiniz gibi çalışmayan tuşlar ve FN tuşu mavi, netbook modeli "NP-N102S".

Son düzenleme:
Açıkçası pek beğenmedim.
Kurulumda giriş yöntemi seçilebiliyor.
Düzensiz.
Hocam, zaten kurulumda sorun yoktu. Kurulumda belirlediğim şifremi kurulumdan sonra girememeye baslamamla fark ettim zaten. Sanırım daha geliştirilmeye ihtiyacı var, 2 GB RAM'li ve 320 GB HDD'li sisteme başka bir dağıtım önerebilir misiniz? Önceden Mint Xfce kullanıyordum, değişiklik ve cokerttigim için başka dağıtımlara bakıyordum.

Hocam, zaten kurulumda sorun yoktu. Kurulumda belirlediğim şifremi kurulumdan sonra girememeye baslamamla fark ettim zaten. Sanırım daha geliştirilmeye ihtiyacı var, 2 GB RAM'li ve 320 GB HDD'li sisteme başka bir dağıtım önerebilir misiniz? Önceden Mint Xfce kullanıyordum, değişiklik ve cokerttigim için başka dağıtımlara bakıyordum.
Debian LXDE.

Manjaro Xfce. Nasıl perfomans verir bilmem, ama KDE ile çok iyi ve hızlı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı