illedelinux kurulmuyor

Yanlış bölüme kurmaya çalıştığınız görülüyor.
Gparted aracı ile diskten belirlediğiniz boyutta bir bölüm oluşturun, en az 30 GB olsun, bölümü ext4 formatında biçimlendirin. Daha sonra Gparted aracını kapatın ve Calamares kurucu ile belirlediğiniz bölüme kurulumu yapın, başka bir şey yapmanız gerekmiyor.
Ben direk hepsine Linux'u kurmak istiyorum, nasıl yapacağım. Bu arada "Dosya sistemi kuruluyor." takılı kalmıştı, ondan biraz şüphelendim. Sonra hata verdi bilgisayar kapandı.
@illedelinux bu arada ISO bozulmuş. Yeni bir kopya ile Manjaro ile dual-boot yapacağım.

@illedelinux bütün diski sildim, yine takas bölümü ve ext4 oluşturdum. "Dosya sistemi Kuruluyor"da takılı kalıyor ve bilgisayar kapanıyor.
Bir de Xfcebox sürümünü deneyeceğim.

illedelinux dağıtımlarında klasik ve Calamares olmak üzere iki tane kurucu var.
Ön yükleyici ekranından Live seçeneğiyle giriş yaparsanız canlı oturuma ve Calamares kurucuya geçersiniz. Aynı ekrandan Graphical Install seçeneğiyle giriş yaparsanız klasik kurucuya geçersiniz.
Klasik kuruluma geçerek klasik kurulumu da deneyebilirsiniz. Örneğin burada bir arkadaşımız klasik kurulum videosunu çekmiş, inceleyebilirsiniz.

illedelinux dağıtımlarında klasik ve Calamares olmak üzere iki tane kurucu var.
Ön yükleyici ekranından Live seçeneğiyle giriş yaparsanız canlı oturuma ve Calamares kurucuya geçersiniz. Aynı ekrandan Graphical Install seçeneğiyle giriş yaparsnız klasik kurucuya geçersiniz.
Klasik kuruluma geçerek klasik kurulumu da deneyebilirsiniz. Örneğin burada bir arkadaşımız klasik kurulum videosunu çekmiş, inceleyebilirsiniz.
Klasik kurulum hiç denemiştim, deneyeceğim.
@illedelinux kurdum. Dağıtım harika. Çok azıcık ağır geldi ama mükemmel çalışıyor. Yanına ikon temasını da kurdum, bir de Manjaro kurarsam tadından yenmez. :D
Ekran Görüntüsü 2020-10-27 14:37:58.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı