illedelinux kurulmuyor

292941

Hectopat
Makaleler
6
USB'den ROSA İmage Writer ile @illedelinux Openbox yazdırdım. Tüm diski silip bir tane takas bölümü, bir tanede root bölümü oluşturdum. Kurmaya başladım ki bir hata verdi ve bilgisayar kendini kapattı. ISO MD5 kontrolü yaptım bir bozukluk yok. Şu an içinde işletim sistemi de yok, ben buna nasıl illedelinux kuracağım?

Bilgisayar Legacy olduğu için EFI ayırmaya gerek duymadım. 3 GB RAM vardı ben de 4000 MB takas alanı ayırdım.

Boot bölümü oluşturdunuz mu peki? Ve oluşturduğunuz alanlara doğru etiketi verdiniz mi?

Hatanın ekran görüntüsü olmadan pek bir şey diyemem, bence kurarken video çekin hata verip kapandığı kısmı durdurarak ekran görüntüsü alın ve buraya atın.

Boot bölümü oluşturdunuz mu peki? Ve oluşturduğunuz alanlara doğru etiketi verdiniz mi?

Hatanın ekran görüntüsü olmadan pek bir şey diyemem, bence kurarken video çekin hata verip kapandığı kısmı durdurarak ekran görüntüsü alın ve buraya atın.
İsterseniz bölümlediğim bölümlerin fotoğraflarını atayım, siz de hata varsa söylersiniz.
@Exinie hata böyle.
16037383597662641234109162775926.jpg

Yanlış bölüme kurmaya çalıştığınız görülüyor.
Gparted aracı ile diskten belirlediğiniz boyutta bir bölüm oluşturun, en az 30 GB olsun, bölümü ext4 formatında biçimlendirin. Daha sonra Gparted aracını kapatın ve Calamares kurucu ile belirlediğiniz bölüme kurulumu yapın, başka bir şey yapmanız gerekmiyor.

Geri
Yukarı