Çözüldü Illstrator ile A4 boyutunda çıktı almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Yer
/
Adobe Illustrator'da dergimiz için vektörel olacak şekilde 3 sayfa hazırladım. Bunların PDF formatında ve A4 boyutunda çıktısını almak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:
Çözüm
Çalışmada fotoğraflar var. PDF için ayrı bir ayar yapmamız gerekiyordu diye hatırlıyorum.
Dediğini yaptım ama 3 sayfayı da tek sayfada çıkardı. Tek PDF dosyasında ayrı ayrı 3 sayfa olması gerekiyor.
Sayfaların ayrı çalışma yüzeylerinde olmaları lazım. Bu şekilde:
1616787344981.png

Çalışma Yüzeyi Aracıyla (Shift+O) farklı çalışma yüzeyleri oluşturabilirsiniz.

Ayrıca farklı kaydederken Çalışma Yüzeylerini Kullan seçeneğini işaretlemelisiniz.
1616787401675.png

Son olarak kaydetmeden önce çıkan pencereden hazır ayar olarak Baskı Kalitesi seçmelisiniz.
1616787433723.png
Dosya -> Farklı Kaydet seçeneklerine tıklayıp Kayıt Türünü Adobe PDF (.pdf) olarak seçtikten sonra yazdırabilirsin.
Renk modunu CMYK ayarlamayı unutma.
Çalışmada fotoğraflar var. PDF için ayrı bir ayar yapmamız gerekiyordu diye hatırlıyorum.
Dediğini yaptım ama 3 sayfayı da tek sayfada çıkardı. Tek PDF dosyasında ayrı ayrı 3 sayfa olması gerekiyor.

Sayfaların ayrı çalışma yüzeylerinde olmaları lazım. Bu şekilde:
1616787344981.png

Çalışma Yüzeyi Aracıyla (Shift+O) farklı çalışma yüzeyleri oluşturabilirsiniz.

Ayrıca farklı kaydederken Çalışma Yüzeylerini Kullan seçeneğini işaretlemelisiniz.
1616787401675.png

Son olarak kaydetmeden önce çıkan pencereden hazır ayar olarak Baskı Kalitesi seçmelisiniz.
1616787433723.png

Çözüm

Geri
Yukarı