İllüstrasyon 10 saat çizim süresi normal mi?

my last mistake

Hectopat
Şimdi arkadaşlar Aslan Kral'ı çizdim. Çizim şeklim serbest, asla arka fona koyarak çizmedim, zaten videoya da kaydettim çizim aşamalarını ve mouse ile çizdim.

Soruma gelirsek bu şekilde çizince Camtasia'da da gördüğünüz gibi Aslan Kral sadece çizgisel olarak 10 saat 25 dakika sürdü. Herhalde her gün 3-4 saat dinlene dinlene çizdim.

Bu süreler normal mi? Aynı şekilde Rick and Morty'de gördüğünüz gibi renklendirmeyle 15 saat falan sürdü, düşünün bir de Aslan Kral'ı renklendirmesi herhalde bir 10 saat daha sürer gibi.

Tablet aldım ama tabletle hiç çizemiyorum, hiç alışamadım ona da boşa 600 lira gitti. Sadece Aslan Kral'da siyah kontürleri tabletle çizdim gerisi %95 hepsi mouse.

Yani özet olarak ben mi çok yavaşım? Bunları çizenler böyle 4-5 saatte çiziyor mu? Yani formları bulmada falan çok uğraşıyorum ediyorum, kapasitemin sınırlarını zorluyorum adamlar herhalde şak diye çıkarıyor formu.

O saatler bence mouse ile çalışmaya bile normal olmasa bile yeteneğin iyi görünüyor. Bol bol alıştırma yapıp fırsatını bulunca mouse harici kalemle çalışmaya bak. Bu seni oldukça hızlandıracaktır.

Şimdi arkadaşlar aslan Kral'ı çizdim. Çizim şeklim serbest, asla arka fona koyarak çizmedim, zaten videoya da kaydettim çizim aşamalarını ve mouse ile çizdim.

Soruma gelirsek bu şekilde çizince Camtasia'da da gördüğünüz gibi aslan kral sadece çizgisel olarak 10 saat 25 dakika sürdü. Herhalde her gün 3-4 saat dinlene dinlene çizdim.

Bu süreler normal mi? Aynı şekilde Rick and Morty'de gördüğünüz gibi renklendirmeyle 15 saat falan sürdü, düşünün bir de aslan Kral'ı renklendirmesi herhalde bir 10 saat daha sürer gibi.

Tablet aldım ama tabletle hiç çizemiyorum, hiç alışamadım ona da boşa 600 lira gitti. Sadece aslan Kral'da siyah kontürleri tabletle çizdim gerisi %95 hepsi mouse.

Yani özet olarak ben mi çok yavaşım? Bunları çizenler böyle 4-5 saatte çiziyor mu? Yani formları bulmada falan çok uğraşıyorum ediyorum, kapasitemin sınırlarını zorluyorum adamlar herhalde şak diye çıkarıyor formu.

Mükemmel cizimler hocam. Cizim yapa yapa hızlanırsınız hocam.

O saatler bence mouse ile çalışmaya bile normal olmasa bile yeteneğin iyi görünüyor. Bol bol alıştırma yapıp fırsatını bulunca mouse harici kalemle çalışmaya bak. Bu seni oldukça hızlandıracaktır.
Yapıyorum işte hocam elimden geldiğince ama bu tablet moralimi bozdu. Onu alınca daha rahatlarım dedim daha da kötü oldu. Mouse'daki alan rahatlığı olmuyor, yay oval ve dairesel çizimlerde alan sınırlanıyor.

Bakalım denemeye çalışıyorum, moral bozulunca hiç driverını indirip ayarını bile yapmadım hassasiyet falan, zaten aldığım yer kalemlerin uçlarını da göndermedi iyice moralimi bozdu. Xp Pen Star 06 aldım bu arada.

Konu dışı ama muazzam olmuş çizimlerin.

Çok teşekkürler hocam sağ olun.

Geri
Yukarı