Illustrator ilk tasarımım nasıl?

-Jwol-

Hectopat
Merhabalar programı bugün kullanmaya başladım. Birkaç saat kurcalayarak programın çok az kısmını öğrendim. Bir çizim yaptım kötü olduğunu bende biliyorum fakat amatörüm. Sizden tavsiye almak istedim. Detay yapmayı pek bilmiyorum. Detay yapmayı nereden öğrenebilirim? Yüz şekillerini hiç beceremiyorum. Burun, göz ve kulak detaylarını hiç yapamıyorum. Ve en önemlisi gölgelendirme. Onu da yapamıyorum. Kullanılan renkleri, nereye gölgelendirme yapılacağını bilmiyorum. Kıyafetlerde ki detayların da nasıl yapılacağını bilmiyorum. Aynı zaman da diğerlerinin çizimine göre gerçekçi durmuyor. Çok basit duruyor. Gerçeğe yakın çizebilmem için önereceğiniz detaylı anlatımlı bir video var mı?

negan.png

Görüşleriniz benim için değerli :).

Hocam ben tablette çizim yapıyorum hobi olarak, ortalıkta çok fazla çizim videosu var sevdiğiniz çizimleri videoda nasıl çizmişler gölgelendirmişlerse birebir aynısını bakarak siz de çizin 2-3 ay sonra gölge falan otomatik yapacaksınız zaten.. Her seferinde biraz daha iyi çizimleri seçin sonraları öğrendiğiniz teknikleri (mesela videolarda nasıl kafa çiziyorlar oraya göz ağız burun hangi çizgiye göre yerleştiriyorlar vs. Gösteriliyor) uygulayarak yavaştan kendiniz bir şeyler çizmeye başlayın. Ben böyle öğrene öğrene gidiyorum açıkçası tabi amatör olarak , siz ciddi ciddi teknik bileyim bu işi Prof yapayım diyorsanız yardımcı olamayacağım, ha bir de insta da falan sevdiğiniz çizim hesaplarını takip edin çok katkı sağlıyor. Çok vakit ayırırsanız ilerlemenizi çok hızlı olur :)

Ben de iyi bir çizer değilim ve yapamıyorum dediklerinizi ben de yapamıyorum yine de çiziminizle ilgili iki yorumum var ilki burun hakkında ( eskiden çizime meraklıyken büyüklerimin yardımıyla bile burun çizemezdim ) çizdiğiniz burun fazla sırıtıyor muhtemelen hem fazla yamuk çizilmesinden hem de renginin farklı olmasından dolayı ( Burun çizmek kolay bir şey değil tabii o da var ) ikinci yorum da gözler hakkında adamın gözleri fazla küçük olmuş orantısız duruyor ve kötü gözüküyor umarım ileride kendinizi daha da geliştirebilirsiniz de bir gün çizdiğiniz bu resme bakıp eskiden nasıl çiziyormuşum be dersiniz

Ben de yeni aldım grafik tabletimi daha ilk çizimim aşağıda. Aldığım günün ertesi günü biraz uğraştım sonra üniden vakit bulup oturamadım başına :(.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-03-09-02-05-19-715_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2022-03-09-02-05-19-715_com.whatsapp.jpg
    41,1 KB · Görüntüleme: 49

Geri
Yukarı