İltica edebilecek bir sebebim var

Puding Bey

Hectopat
Arkadaşlar ailem alevi ve bazen bazı insanlar "siz kitapsızsınız" gibi sözlere baş vuruyorlar ve ezebiliyorlar.
Ailem ve ben bu durumdan rahatsız olabiliyoruz. Bu durumda iltica etmek istiyorum ama bazen kendimi başka bir ülkede de rahat hissetmeyeceğimi, Türk olduğum için ırkçılığa maruz kalacağımı düşünüyorum.
Ben Almanya'ya iltica etmek istiyorum, teyzemler orada yaşıyor ve tavsiye ediyorlar.

fakat sırf Almanya'ya gitmek için için gitmiyorum; sokakta korkarak yürümekten, insanların sırf annemin saçı açık şekilde dolaştığı için
dinsiz demelerinden ve dahası. Yani ben kız arkadaşımla sokakta gezmekten korkar oldum. Tecavüz olayları zaten almış başını gidiyor ülkemde.
Benim haklarımı koruyabilecek kimse yok.

Ben nasıl gidebilirim? Mezhebim yüzünden mi yoksa benim can güvenliğimin olmamasından mı?
Yani hangi konuda başvurabilirim?

Son düzenleme:
Ona kalirsa Turkiye'nin ceyreginin can guvenligi yok. 20 milyon Almanya'ya iltica edelim :)

Iyi bir eğitimin yoksa ve bazi sartlari karsilamiyorsan almazlar. Tabii ki akraba olayindan bağımsız söylüyorum bunu.

Almanya'da Türk ırkçılığında bulunan kişiler çok az sayıda.
Almanya'da Turkler gram sevilmez. Alman halkina göre alt seviye Alamancilar.

Arkadaşlar ailem alevi ve bazen bazı insanlar "siz kitapsızsınız" gibi sözlere baş vuruyorlar ve ezebiliyorlar.
Ailem ve ben bu durumdan rahatsız olabiliyoruz. Bu durumda iltica etmek istiyorum ama bazen kendimi başka bir ülkede de rahat hissetmeyeceğimi, Türk olduğum için ırkçılığa maruz kalacağımı düşünüyorum.
Ben Almanya'ya iltica etmek istiyorum, teyzemler orada yaşıyor ve tavsiye ediyorlar.

fakat sırf Almanya'ya gitmek için için gitmiyorum; sokakta korkarak yürümekten, insanların sırf annemin saçı açık şekilde dolaştığı için
dinsiz demelerinden ve dahası. Yani ben kız arkadaşımla sokakta gezmekten korkar oldum. Tecavüz olayları zaten almış başını gidiyor ülkemde.
Benim haklarımı koruyabilecek kimse yok.

Ben nasıl gidebilirim? Mezhebim yüzünden mi yoksa benim can güvenliğimin olmamasından mı?
Bizde aleviyiz, ben Deist'im. Bize kimse bir şey diyemedi diyemez. Bu saçma sapan ortadoğu masalları ve cahillik bizleri bölecek.

Ona kalirsa Turkiye'nin ceyreginin can guvenligi yok. 20 milyon Almanya'ya iltica edelim :)

Iyi bir eğitimin yoksan ve bazi sartlari karsilamiyorsan almazlar. Tabii ki akraba
olayindan bağımsız söylüyorum bunu.

Almanya'da Turkler gram sevilmez. Alman halkina göre alt seviye Alamancilar.
Yazılım dilinde iyi bir gelişme kaydettim, A2 düzeyinde bir ingilizceye sahibim. Onunda dışında bir vasfım yok. :(
Öldürsen hapse girmezsin ama gerek yok, Almanya'da size dokunmazlar merak etmeyin.
Almanya'da Türk ırkçılığında bulunan kişiler çok az sayıda.
Umarım dokunmazlar. :)
Takmayın öyle insanları. "Kitapsızız kardeş sana ne?" Deseniz hiçbir şey diyemezler.

Sorun onlara, ahirette (veya her neye inanıyorsanız orada. Kendi adıma konuştum.) hesabınızı onlar mı verecekmiş? :)
Onu desem daha çok üzerime gelecekler. Maalesef oturduğumuz semt biraz kirli insanlarla dolu.

Sana kitapsız diyenler hiç açıp okumuş mu çok merak ediyorum
Çoğu Arap soyundan geliyor. Ki bunu diyenlere sözüm yani.
Çoğu da Arap olduğunu kabul ediyor ve bizi yargılıyorlar.
Ama hiç kitabı açıp okumuyorlar.
İltica talep et. Kabul ederlerse yaşadın, kabul etmezlerse bazı şeyleri kafana takmayarak devam etmek zorundasın bu ülkede.
18 yaşına daha giremedim, 7 ayım kaldı sanırsam. Ondan sonra başvurmak istiyorum doğrusu. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı