iMac 27" Late 2012 Windows'ta kulaklık mikrofonu çalışmıyor

asil56

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Logitech G332 SE model kulaklık aldım, bir türlü mikrofonununu çalıştıramadım sadece kulaklık olarak kullanıyorum. Bilgisayarımdan kaynaklı sanırım.

Bilgisayarım Apple iMac 27" late 2012.
Bu bilgisayara Bootcamp yoluyla PC yükledim. Kulaklığım macintosh sisteminde çok güzel çalışıyor mikrofonuyla birlikte. Fakat PC'de sadece kulaklık olarak kulanabiliyorum, mikrofon olarak Mac'imdeki yerleşik mikrofonu kullanıyor. Ne yaptıysam ne kadar araştırdıysam kulaklığın mikrofonunu kullanamadım PC'de.
PC'deki ses kartının ismi "cirrus Logic" diye geçiyor.
Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.

Windows 10 kullanıyorum. Denedim olmadı, o kısımda sadece Mac'imdeki yerleşik mikrofonu görüyor. Sadece USB ses kartıyla kulaklığımın hem mikrofonunu hem kulaklığını çalıştırabiliyorum ama o da ses kalitesini sıfıra indiriyor.

Mac'de Windows 10 mu kullanıyorsun?

Yukarıda da belirttim. Bootcamp yoluyla Mac'e PC sistemini de yükledim.
Bilgisayarımı hem Mac hem PC olarak kullanıyorum. Mac'te High Sierra kullanıyorum. Kulaklığım Mac'te sorunsuz çalışıyor. Sorunu sadece PC sisteminde yaşıyorum.

Tam anlayamamıştım dostum, driver'da sorun vardır. Bilgisayarının anakartındaki dahili ses kartının büyük ihtimalle Windows uyumlu driverı yoktur büyük ihtimalle, driver bulma programlarına bulaşma hiç...

Tam anlayamamıştım dostum, driver da sorun vardır. Bilgisayarının anakartındaki dahili ses kartının büyük ihtimalle Windows uyumlu driverı yoktur büyük ihtimalle, driver bulma programlarına bulaşma hiç...

Nasıl çözebilirim öyleyse? Kafayı yemek üzereyim :) Çok fazla araştırdım maalesef Driver'da bulamadım.

Bir tane denedim 50 TL'lik. Ses kalitesini sıfıra indirdi. Önerebiliceğin USB ses kartı var mı?
Başka bir çözümü yok mudur?

Dostum baktım, 50'TL'lik çok ucuz değil ama kaliteyi düşürdüğünü söylüyorsun. Asus'un var ancak pahalı.

Araştırarak bilindik markaların USB ses kartlarını bulursan ya da ses müzik marketlerine sorarsan, uygun fiyatlı bir ürün için, kalitede düşüş olmadan sorunu çözebileceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı