Çözüldü iMac Fusiondrive vs SSD

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

maks19

Hectopat
Arkadaşlar iMac alacağım. İki seçenek ve fiyat farkımız var.
Fusiondrive 2 TB (içindeki 128 GB SSD)
SSD 512 GB (+1500 TL gibi fiyat farkı)

Amacımız programlarda çalışırken performans farkı. Açılım ve dosya aktarımından ziyade programda çalışırken de fark eder mi?
Hangisini tercih etmek gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fusiondrive seçildi arkadaşlar. :) Fusion drive'ın içinde 128 GB SSD var. Buda programların hızlı çalışmasına yardımcı oluyor. Bizim içinde önemli olan hızlı çalışmak. Programların içinde anlık işlemin hızlı olmasına etkili olmadığını düşündük onun yerine fazla alanımız olsun dedik böyle karar verdik artık :)

SSD'in genel sistem performansına doğrudan etkisi vardır. 512 GB SSD yerine 2 TB gereksiz bir depolama gibi geliyor. Sonradan USB Sabit Disk ile alan açılabilirdi fakat şimdi FusionDrive'a bağımlı kalacaksınız...

SSD'in genel sistem performansına doğrudan etkisi vardır. 512 GB SSD yerine 2 TB gereksiz bir depolama gibi geliyor. Sonradan USB Sabit Disk ile alan açılabilirdi fakat şimdi FusionDrive'a bağımlı kalacaksınız...

512 SSD'de ortalama 120 GB'lık program ve sistemler olacak, geri kalanı komple dosyalar arşivler olcaktı. ve hep dolu olcaktı.

Fusiondrive'ın içinde 128 GB'lık SSD'de sistem ve programlar yer alacak. Algoritma öyle karar veriyor. Geri kalan dosyalar tamamen arşiv. Ve diskin yüzde 50 si boş olacak. Buda hantallığı engeller diye düşündüm. Hem hantallığı engellediğimi hemde SSD ile sistemi ve programları hızlı çalıştırdırdığımı düşündüm. Karşılaştırma videoları izledim her konuda hibrit karşıtı biri olsamda bu hibrit değil karma çözüm gibi geldi ve performans karşılaştırmalarda daha iyiydi nedense :)
Örnekleri toplama PC'lerde de var. 1 TB +256 GB gibi.

512 SSD'de ortalama 120 GB'lık program ve sistemler olacak, geri kalanı komple dosyalar arşivler olcaktı. ve hep dolu olcaktı.

Fusiondrive'ın içinde 128 GB'lık SSD'de sistem ve programlar yer alacak. Algoritma öyle karar veriyor. Geri kalan dosyalar tamamen arşiv. Ve diskin yüzde 50 si boş olacak. Buda hantallığı engeller diye düşündüm. Hem hantallığı engellediğimi hemde SSD ile sistemi ve programları hızlı çalıştırdırdığımı düşündüm. Karşılaştırma videoları izledim her konuda hibrit karşıtı biri olsamda bu hibrit değil karma çözüm gibi geldi ve performans karşılaştırmalarda daha iyiydi nedense :)
Örnekleri toplama PC'lerde de var. 1 TB +256 GB gibi.
Hangi yazılımları kullanacaksınız ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı