iMac Üzerine Windows Kurma

SicerSoon

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar sevgili Technopat ailesi.

Şu an üzerinde durduğum sorunu yaklaşık 1 senedir çözmeye çalışıyorum ve ben sorunumu hala çözebilmiş değilim. Öncelikle sitenizde yeni olmakla beraber sitenizi ve içeriklerini çok yararlı buldum ve technopat.net'i okuma listeme bugün itibariyle dahil ettim. Neyse ben konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum sizlerin de değerli vakitlerini bu yazımı okumanızla çaldığım için özürümü dile getiriyorum.

Benim Sorunum şudur ;

Mid 2007 iMac 20'' Intel kullanıyorum . Daha öncelerde bu kullandığım iMac'e çift sistem (OS X & Windows ) olmak üzere rahatlıkla kullanıyordum, ta ki DVD-RW bozulana kadar.

Şu an kullandığım sistem OS X Yosemite 10.10.2 fakat ben bu iMac'e bir de Windows yüklemek istiyorum Windows'taki kullandığım bazı programlar nedeniyle . DVD-RW calışmadığından dolayı yüklemeyi dahili DVD-RW ile yükleyemiyorum . USB Flash Disk, Harici DVD-RW , Refit vs vs tonlarca şey denedim fakat hala başarı elde edebilmiş değilim. Sizden tek istediğim bu açmış olduğum konuya geçerli bir cevap. Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Gerekirse TeamViewer gibi yardımcı programlar eşliğinde bilgisayarıma erişimize olanak sunacağım. Tek istegğim Sorunuma Bir neden bulunması . Sağlıcakla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazınızı okudum '' Eğer ”No Boot drive found” mesajı ile karşılaşırsanız bilgisayarınızı tekrar yeniden başlatın. Fakat bu sefer işlemi ”Option” tuşuna basılı tutarak yapın. ”Option” tuşuna basarak yeniden başlattığımızda ekranda Boot Manager açılmış olacak. Üç adet Partition göreceksiniz, OS X, OS X Recovery ve Windows. Elbette Windows’u seçerek devam ediyoruz. '' diye yazmışsınız bende çok eskiden böyle yaparak ilerleyebiliyordum fakat şua n böylede olmuyor .

Yaşadığınız Sorun nedir ?
Yaşadığım sorun windows 7 kuramamaktır

Kurmak istediğiniz Windows Sürümü nedir ?
Windows 7 ultimate, starter , pro hepsinide denedim ( vistada denedim . xp kurulmayacağını bildiğim halde onu bile denedim )

Usb belleği nasıl hazırladınız ?
Diğer masa üzeri windows bilgisayarımdan Windows 7 USB/DVD Tool ile hazırladım orjinal isoları Dvd leri yazdırdım . Hazırladığım Flash Diskin Bilgileri TOSHIBA 16 GB
ve Ayrıca Harici Dvd Rw ilede denedim yinede olmuyor '' No Boot Drive Found '' yazıyor ve öylece kalıyor hiç düzelmiyor. Sahip Olduğum Harici DvdRw LG GP50
--Aldığım tüm ürünlerim Mac uyumlu olmasına özen göstererek alıyorum --

Bu rehbere Baktınızmı ?
Rehberinize baktım bilgilendirici fakat benim için çözüm göstermiyor .

ayrıca. Benim Boot Camp yöneticimde Windows 7 Yükleme Diski Yarat seçeneği mevcut değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı