Çözüldü iMac vs MacBook Pro Donanım Farkı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
inşallah ilk 5 yıl olmaz
Yok o kadar sürede ihtiyacınız olacağını düşünmüyorum. eGPU olayında sıkıntı yok o konuda sorun yaşamazsınız. İçerisinde bulunan ekran kartının değişimini sorun. Mesela bendeki Macbook Pro Retina Mid 2014 modeli. Bu modelde ne hikmetse ekran kartını değiştiremiyorsunuz. Fakat bir önceki modelde değiştirme imkanı oluyordu. Siz bunu sormayı ihmal etmeyin. İlerde bilgisayarın içindeki ekran kartını değiştirmek istesek sorun olur mu diye.
yüzde 20 düşüş bekliyorum
Parallel üzerinden açarsanız performans düşüşü o kadar olmayabilir fakat bazen Parallel sapıtabiliyor:) Yani bazı uygulamalarda bir uyumsuzluk yaratıp açılmış gibi gösterip siyah ekranda beklediğini yaşamıştım ben. Ben o yüzden disk bölerek kullanıyorum. Devamlı aktif bir dosya aktarımı varsa evet yavaşlatabilir. Fakat dosyaları atıp oradan çalışayım derseniz geçişi çok vakit almıyor aslında o kadar Boot Camp ile.

Kararınız üstünde çokta düşünmenize gerek yok. Zaten baş ağrıtmayacak bir sistem demişsiniz. Apple Mac ürünlerinde garanti konusun da çok hassas buda sizin için iyi olacaktır.

Sağolun bizde öyle düşünüyoruz. İlk defa mac sistemine geçiyoruz birde iş için çok risk almışız nolcak gibi düşünüyoruz. Karar verdik ama her yerde bir dürtüler oluyor :)

Yok o kadar sürede ihtiyacınız olacağını düşünmüyorum. eGPU olayında sıkıntı yok o konuda sorun yaşamazsınız. İçerisinde bulunan ekran kartının değişimini sorun. Mesela bendeki Macbook Pro Retina Mid 2014 modeli. Bu modelde ne hikmetse ekran kartını değiştiremiyorsunuz. Fakat bir önceki modelde değiştirme imkanı oluyordu. Siz bunu sormayı ihmal etmeyin. İlerde bilgisayarın içindeki ekran kartını değiştirmek istesek sorun olur mu diye.

Parallel üzerinden açarsanız performans düşüşü o kadar olmayabilir fakat bazen Parallel sapıtabiliyor:) Yani bazı uygulamalarda bir uyumsuzluk yaratıp açılmış gibi gösterip siyah ekranda beklediğini yaşamıştım ben. Ben o yüzden disk bölerek kullanıyorum. Devamlı aktif bir dosya aktarımı varsa evet yavaşlatabilir. Fakat dosyaları atıp oradan çalışayım derseniz geçişi çok vakit almıyor aslında o kadar Boot Camp ile.

İş amaçlı kullananlar hep boorcampi önerdiler demekki var bir hikmet. Paralleli denicez bakıcaz tatmin etmezse mecbur bootcamp kurcaz o kökten çözer sorunu :) parallel 13 ü çok övdüler.

Birde denk gelmişken bootcamp efendime söyleyim yasal olmadan kurulan programlar felan garantiyi bozar mı acaba hiç görüşmedik

Parallel çoğu uygulamada hız sağlar kolaylık sağlar. Benim dediğim hani başınıza gelirse lanet olsun gitti paralar diyip kendinizi odanın tavanına asmayın diye:)
Boot Camp ile diski bölüp yasal olmayan bir Windows bile kursanız sorun değil. Çökme olsa bile başlangıçtaki açma yolundan geri dönüp böldüğünüz diski sıfırlayarak kurtulabilirsiniz. Sıfırladığınız zaman MacOS yazılımı o diski de temizleyip güvenliğe alır. Tabi siz şirket için kullanacağınızdan yasal yazılımlara bağlı kalmaya özen gösterin. Malum bazen denetlemelerde "Aa o ne arıyormuş orda" demek kurtaramıyor insanı:)

Parallels ve BootCamp bir tutulamaz dahi. Neden Parallels ? Parallels sanal bir sistem oluşturuyor o yüzden bir çok uygulamada tam performans alamazsın. Geri gelecek olursak BootCamp gibi bir fikriniz ile Windows kullanma fikriniz var ise normal bir sistem toplayın ve Hackintosh kullanın.

normal bir sistem toplayın ve Hackintosh kullanın.
Özellikle tasarım uygulamaları kullanan bir yer için Hackintosh'dan ziyade ihtiyaç halinde Boot Camp kullanmak bence daha faydalı olacaktır. Donanım yazılım uyumu MacOS yazılımlar için daha değerli olur bence.
Parallels ve BootCamp bir tutulamaz dahi.
Sanırım Parallel'den bir süre sonra cayacaklardır zaten. Çok verimli olacağını ben de düşünmüyorum.

Dediğin şey sadece macOS için geçerli olabilir. Windows ile Maclerin donanım uyumuyla alakası yok. Normal sisteme kurduğun Windows'dan hiç bir farkı olmayacaktır iMac'de ki Windows'un.

Windows ile Maclerin donanım uyumuyla alakası yok.
Ben Windows ve Mac'den bahsetmiyorum yalnız. MacOS ve Mac bilgisayardan bahsediyorum. Bu tip uygulamalar için daha yararlıdır bu sistemler. Windows ile ilgili bir işi olduğunda Boot Camp ile halledip geri dönebilir. Yani iMac bilgisayarı komple Windows ile kullanmayacaklar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı