iMac'e macOS ve Windows 10 kurmak

ibrahimkcygt

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba

Arkadaşlar benzer konu başlıkları vardı ancak bir takım sıkıntılar yaşadığım için yeni konu açma gereğinde bulundum.

IMac'e MacOS'un en güncel sürümü ile Windows 10'u kurup çift işletim sistemli kullanmak istiyorum.
Bende 2009 Başı 24" iMac var. Hard disk boyutu yetmediği için yeni bir SSD ile değiştirdim. Ancak şu an ne macOS ne de Windows 10 yükleyebiliyorum.
Komut+R tuşu yaptığımız zaman sadece hard disk görünüyor macOS kurtarma penceresi izlenceler vs gelmiyor.

Konu ile alakalı desteğinizi rica ediyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Arkadaşlar benzer konu başlıkları vardı ancak bir takım sıkıntılar yaşadığım için yeni konu açma gereğinde bulundum.

IMac'e MacOS'un en güncel sürümü ile Windows 10'u kurup çift işletim sistemli kullanmak istiyorum.
Bende 2009 Başı 24" iMac var. Hard disk boyutu yetmediği için yeni bir SSD ile değiştirdim. Ancak şu an ne macOS ne de Windows 10 yükleyebiliyorum.
Komut+R tuşu yaptığımız zaman sadece hard disk görünüyor macOS kurtarma penceresi izlenceler vs gelmiyor.

Konu ile alakalı desteğinizi rica ediyorum...

1. Mac'inizi kapatın.
  2. Command-Option/Alt-R'yi basılı tutun ve Güç düğmesine basın.
  3. Dönen bir küre ve "İnternet Kurtarma Başlatılıyor.
  4. Mesaj, bir ilerleme çubuğu ile değiştirilecektir.
  5. macOS Utilities ekranının görünmesini bekleyin.

Olması gereken de bu zaten. Diski içi tamamen boş iken kurtarma penceresinin gelmesini bekleyemezsiniz bildiğim kadarı ile. Bu rehberle sisteminize temiz bir macOS yüklemesi yapabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabi sisteminizin desteklediği bir macOS DMG dosyasını indirmeniz gerektiğini unutmayın.

Bu işlem bitince de yanına Wİndows 10 kurabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar desteğiniz için teşekkür ederim.
Transmac ile DMG dosyasını yazdırdım ancak iMac'te beyaz ekran ve imleç harici başka ekran açılmıyor bu aşamada ne yapabilirim?

Aşağıda paylaşmış olduğum siteden indirdim. Boot edilebilinirliğini nasıl öğrenebilirim?

Kod:
https://www.indirvip.club/macos-catalina-indir-full-turkce-v10-15-7-19h2.html

Verdiğin siteye girersen:
iMac 2012 ve üzeri modeller.
MacBook Air 2012 ve üzeri modeller.
MacBook Pro 2012 ve üzeri modeller.
Mac mini 2012 ve üzeri modeller.
Mac Pro 2013 ve üzerimodeller.
MacBook 2015 ve üzeri modeller.
iMac Pro 2017 ve üzeri modeller.

Yazdığını görebilirsin.

Destek listesinde yoksa, maalesef yok.

Daha ilk mesajımda size bunu söyledim ama okumadınız ya da umursamadınız:

Tabi sisteminizin desteklediği bir macOS DMG dosyasını indirmeniz gerektiğini unutmayın.

Ben görmedim yazdığınızı yoksa umursamadığımdan değil.

Benim sistemin en son El Capitan'ı destekliyor ama Apple Store'da sıkıntı yaşıyorum, uygulamalar desteklemiyor. Bunu çözmenin bir yolu var mı?

Bir de El Capitan'da Windows 7 ön yükleme hazırlama ekranı açılıyor onu Windows 10 yapabilir miyim?

Geri
Yukarı