İmam hatipler çok mu kötü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam konudan saptık birazcık. Kusura bakmayınız. Konunuza gelirsek. Birçok kişinin dediklerinden yola çıkarsak okulda sigara içen, serseri vb çok fazla oluyor. Tabi bunlar her okulda mutlaka olur. Ama nedense İmam Hatip'e gidenler bundan daha çok şikayetçi. Din ağırlıklı bir okula gitmek istiyorsanız İmam Hatip düşünebilirsiniz.

Deneyimi yaşa bağlıyoruz sanırım?
Hayır, ne alakası var yaş ile? Benden büyüksünüz. :D Deneyim derken İmam Hatip’e gidip iyi-kötü lise-üniversite kazanmak gibi tecrübeleri kast ettim.

Hayır, ne alakası var yaş ile? Benden büyüksünüz. :D Deneyim derken İmam Hatip’e gidip iyi-kötü lise-üniversite kazanmak gibi tecrübeleri kast ettim.
İmam hatip okullarına gitmedim ama gitmiş kadar oldum arkadaşlarım sayesinde. Okuldan hatta islamdan nefret ede ede okuyorlardı. Tecrübelerim buradan doğuyor.

Hocam konudan saptık birazcık. Kusura bakmayınız. Konunuza gelirsek. Birçok kişinin dediklerinden yola çıkarsak okulda sigara içen, serseri vb çok fazla oluyor. Tabi bunlar her okulda mutlaka olur. Ama nedense İmam Hatip'e gidenler bundan daha çok şikayetçi. Din ağırlıklı bir okula gitmek istiyorsanız İmam Hatip düşünebilirsiniz.
Şu an İmam Hatip’e gitmiyorum. Orta okulu İmam Hatip’te bitirdim ve Fen lisesi kazandım. Demek ki İmam Hatip okuyunca cahil veya İmam olmak zorunda değilmişiz.

Hocam özele gidiyorum, burada bile haftada 1 saat zorunlu. Doğal olarak hiçbir şey anlamıyoruz. Sınav için ezberlememiz gerekenleri kağıt yapıp veriyor hoca :D o da farkında dersinin önemsenmediğinin.
Tamam yanlış bir yorum yaptım ama konu çok dağıldı. İmam Hatip’lerin eğitimi iyi mi kötü mü gibi cevaplanması lazım konunun.

Deneyimi yaşa bağlıyoruz sanırım?

Dediğim gibi şu an koşullandığın için open mind düşünemiyorsun. Tamam senin dünya görüşüne uymayabilir. Emin ol benim de dünya görüşüme uymuyor. Ama dediğin gibi özgür bir ülke ve din ve devlet işlerinin ayrıldığı nokta yönetimdir. İmam hatiplerin yönetimde hiç etkisi yok. Hala daha anlamıyorsan hayatından başarılar dilerim. İnsanların içinde herkesin fikrine dünya görüşüne saygılı olmayı öğrenmelisin.
Bu arada tekrar hatırlarayım. Evet, Türkiye laik bir ülke. Laiklik din ve devlet ilişkisini yönetimden ayırmak amacı ile çıkmıştır. Bu kadardı teşekkürler. Umarım anlarsın. Tilt ettin beni.

Son düzenleyen: Moderatör:
@joshamwerk İmam hatipli ya da mezunu musun yoksa doğru söyle :D

Hayır, meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim.

Boş bir yer onu soyleyebilirim. İmam Hatip diye sütten çıkmış akkaşık insanlar aklınıza gelmesin. Meslek liselerinden farkı yoktur. Küfür kıyamet, sigara, esrar orada da fazlasıyla olan şeyler.

Komiğime giden nokta meslek liseleri ile imam hatipleri bir tutmanız. Yukarıda da bahsettim, mezun olduktan sonra iş olanağı olarak meslek liseleri daha avantajlı.

Küfür ve sigara çoğu okulda oluyor bunu anladım da esrar nedir? Abartmayın.

Ayrıca okuduğum okul il bazında disiplin olarak fen lisesinden sonra geliyor. Oradaki öğrencileri okul idaresi ve kendi terbiyeleri belirler. Her okul aynı değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı